SON DAKİKA

logo

IMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi'nin 3. Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye denizciliğinin çatı kuruluşu olan IMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesinin 3.Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, meclis üyelerine Oda faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Başkan Ahmet Çetin seçildikleri günden bu yana gerek kendilerini ziyarete gelen gerekse de bölgeye gerçekleştirdikleri ziyaretler neticesinde, denizcilerin sorunlarına çare olmak adına DTO olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi. Her türlü sorunun takipçisi olacaklarını belirten Ahmet Çetin, kısa bir süre içerisinde birçok küçük sorunun giderildiğini ve Antalya'nın Demre ilçesi Kekova Üçağız bölgesinde yüzer iskelenin hizmete açıldığını ifade etti.

 

Komisyonlar belirlendi…

 

Toplantıda, 2018-2022 yılları arasında görev yapacak olan İhtisas Komisyonları ve Çalışma Esasları hakkında bilgi verilirken, 2018 yılı Mart ve Nisan ayı Gelir Giderlerinin Hesapları İnceleme Komisyon Başkanı tarafından sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Aylin Kalıntaş, Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram da katılırken, denizcilerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunlar ile yeni uygulamalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdiler.

 

Aylin Kalıntaş “Su altı ve su üstü Parkurlarda her şey hazır!”

 

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Aylin Kalıntaş yaptığı açıklamasında, “ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak su altı ve su üstü sporlarına belge düzenliyoruz. Başta Deniz Ticaret Odası olmak üzere çok destek alıyoruz. Hem Liman Başkanlığı hem de Sahil Güvenlik Komutanlığı teknik konularda her zaman yanımızda oldu. Bu sene her sene olduğu gibi parkurlarımızı ilan ettik. Yaklaşık 390’a yakın su üstü su altı parkurumuz var. Parkur ilanından sonra kuralları belirledik. Bu sene kurullarımız topladık ve Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığımın katkısı ile son haline getirdik. İnşallah kazasız belasız güzel bir sezon olur” dedi.

 

Liman Başkanı Erdoğan Bayram “Bu yıl denizcilerimizin çok daha dikkat etmeleri gerekiyor”

 

Antalya Liman Başkanı Erdoğan Bayram ise 7/24 denizcilerin yanında olduklarını belirterek, “Deniz Ticaret Odasının Meclis toplantısında sizler ile birlikte olmaktan ve görüş alışverişişinde bulunmaktan ve sizleri dinlemekten dolayı oldukça mutluyum. Şahsen telefonum 24 saat açıktır. Beni ve Liman Başkanlığımızı arayabilir her türlü sorun ve öneride bizlerden gereken bilgiyi alabilirsiniz. Yeni bir turizm sezonuna daha girmiş durumdayız. Bu yıl denizcilerimizin çok daha dikkat etmeleri gerekiyor. Yaptığımız incelemelerde maalesef bazı denizcilerimizin kurallara uymadıklarını görüyoruz. Geçtiğimiz hafta içerisinde 15 tane tekneye kurallara uymadıkları gerekçesiyle tutanaklar tutuldu. Bazı bölgelerde kapasite yüksekliği nedeniyle tutanaklar tutuldu. Bu konularda özellikle ticari tekne sahipleri su sporları yapan tekneci arkadaşlar ile bir toplantı yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

Daha önce istediğimiz iletişimi kurmadık ama bugün yeni yönetim ile bu adımları attık!

 

DTO 3. Olağan Meclis toplantısına TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) Gemi Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Ünver de katıldı.

 

Ünver kendilerini meclis toplantısına davet eden yeni DTO Yönetimine ve Başkan Ahmet Çetin’e teşekkür ederek, “Gemi Mühendisleri Odası Türkiye’de denizcilik sektörünün en önemli paydaşlarından bir tanesi. Gemi mühendisliğinin ülkemizdeki etkinliğinin sınırlarını ve kurallarını belirleyen bir üst kurum. Biz geçen dönemlerde de Antalya’da Deniz Ticaret Odamız ile yakın ilişkiler içinde olmayı çok arzu ettik ama istenilen ölçüde bir İletişim yakalayamamıştık. Bunun da ilişkilerimizin artarak devam edeceğini ve bugün ilk adımın atıldığını görüyor teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

25 yıllık denizci ve deniz aşığı Füsun Aldırmazoğlu’na plaket takdim edildi…

 

Toplantı sonrasında 25 yıldır denizcilik sektörü içerisinde yer alan aralıksız SETUR Antalya Marinada hizmet ederek emekli olan Füsun Aldırmazoğlu’na Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve Yönetim Kurulu üyesi Hasan Kaçmaz tarafından bir plaket takdim edildi.

2018.06.02 02:20:46

Yorum Yap