SON DAKİKA

logo

Güneşin Evi Türkiye Festivalinden muhteşem final

Kemer’de dördüncüsü düzenlenen “Güneşin Evi Türkiye” Festivali, final etabı ile sona erdi.

Belediyemizin destekleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği FİLİZ tarafından düzenlenen festivale, Türkiye dahil olmak üzere, Tataristan, Kazakistan, Rusya, Kırgızistan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Yakutya, Özbekistan, Moldova, Çerkez Özerk Cumhuriyeti, Ahıska Türkleri Birliği’nden 410 çocuk katıldı.

Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki genç yeteneklere Türkiye’yi tanıtmak, Türkiye ile diğer ülkelerin dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen festivalin 3. etabına Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Bilici ile Adnan Öney, meclis üyesi Ferhan Fidan, FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta katıldı.

Festival kapsamında kendi ülkelerine ait dans gösterileri ve halk oyunları oynayan çocuklar, yaptıkları gösteriler ve şovlarla renkli görüntüler oluşturdu.

Festivalde konuşma yapan Başkan Yardımcısı Bilici, organizasyonun Kemer’e büyük katkısı olduğunu belirterek, “Başkanımız Necati Topaloğlu’na organizasyona verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kemer’de uluslararası birçok organizasyon yapılıyor. Bu tür etkinliklere belediye olarak her zaman destek vermeye hazırız.” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Öney ise Kemer’de sanata ve sanatsal faaliyetlere başta Belediye Başkanı Necati Topaloğlu olmak üzere tüm ekibimizle destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Festival sonrası Bilici ve Öney, katılımcılara teşekkür belgesi verdi.

Dernek Başkanı Yana Balta ise desteklerinden ve turizme yapmış olduğu katkılardan dolayı başta Başkan Topaloğlu’na ve tüm belediye ekibine teşekkür etti.
2019.08.06 13:47:05

Yorum Yap