SON DAKİKA

logo

HAYVAN BARINAĞI PROJESİ TAMAMLANDI

Aksu Belediyesi sahipsiz sokak hayvanları için hayvan barınağı yapacak.

Aksu Belediyesi, Belediye Başkanı Halil Şahin’in talimatıyla ilçe genelindeki sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak hayvan barınağıprojesini tamamladı. Sokak hayvanlarının barınma, aşı ve bakımlarının yapılacağı hayvan barınağı, ilçe genelindeki sokak hayvanlarına yuva olacak.

Çalkaya Mahallesinde 1500 metrekarelik alan üzerine kurulacak, 2 ayrı binadan oluşacak hayvan barınağının 166 metrekarelik bölümünde;10 adet kafes ve 25 adet sahipsiz hayvanın aynı anda tedavi edilebileceğibir alan tasarlandı. Uluslararası hijyen standartlarına uygun tasarlanan alan seramik yapılı ve 24 saat temizlenebilir bir özelliğe sahip olacak.

Operasyon ve muayene odası, 2 adet veteriner hekim odası ve 1 adet depoya da sahip barınağın 90 metrekarelik ikinci bölümü idari bina olarak kullanılacak.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sahipsiz hayvanlarının denetim altına alınması ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ilçemize bir hayvan barınağı kazandıracağız. 1500 metrekarelik alan üzerine kuracağımız hayvan barınağımızın projesi tamamlandı. İhalesini önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz 2 ayrı binadan oluşacak barınağımız, uluslararası standartlara sahip modern bir barınak olacak” dedi.

Aksu Belediyesi Basın Servisi

2019.06.27 13:39:58

Yorum Yap