SON DAKİKA

logo

Başkan Esen; “Engelli Bireylerimize Pozitif Ayrımcılık Yapacağız”

Altı Nokta Körler Derneği ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneğini ağırlayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, hayata geçirecekleri projelerde engelli bireylere pozitif ayrımcılık sağlayacaklarını söyledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şube Başkanı Cemalettin Çakar ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Genel SekreteriMehmet Kahramanoğulları ve yönetimleri ağırladı.Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Çakar, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e hayırlı olsun dileklerini ileterek, Sivil Toplum Kuruluşu olarak, belediyelerle birlikte ortak projelerde her zaman yer almaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Semih Esen, her bireyin birer engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, “Şehrin yapılaşmasında sizlere engel teşkil edecek tüm engelleri, sizlerin de fikirleri alarak çözüm bulacağız. Sizlerin yaşadığınız onca sıkıntılara rağmen çok fazla şikayette bulunmadığınızı biliyorum. Engelli olan yurttaşlarımıza hizmet bir ayrıcalık değil zorunluluktur. Çünkü sizler de diğer vatandaşlar gibi vergilerini ödeyen insanlarsınız o yüzden bu yapılacak olan tüm hizmetler sizlere lütuf değil, zorunluluktur. Bundan sonra ki yapacağımız projelerde mutlaka sizlerin de görüşünü olarak sizlere pozitif ayrımcılık yapacağız. Yeni yapılacak parklarımızda özellikle görme engellilere yönelik yürüyüş parkuru ve sesli kitap projesi yapmayı planlıyoruz” dedi.

Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Genel Sekreteri Mehmet Kahramanoğulları, Başkan Semih Esen’e projelerinde engelli bireylere yönelik çalışmalar yapmasından dolayı teşekkür etti.

2019.06.27 11:04:08

Yorum Yap