SON DAKİKA

logo

Konyaaltı Berlediyesi'nden Temizlik Seferberliği

Konyaaltı Belediyesi İlçe genelinde temizlik seferberliği başlattı. Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü işbirliği ile 133 kişiden oluşan 15 ekip, cadde ve sokakları yıkıyor; kaldırım ve parklarda ot ve dal budama çalışması yapıyor.

Antalya’nın en modern ilçelerinden biri olan Konyaaltı, cadde ve sokakların temizliği ve düzeniyle de bölge halkından takdir görüyor. Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü, bölge halkının bu takdirini daha da pekiştirmek için yeni  bir çalışmaya imza attı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 63 kişiden oluşan 11 ekip ve Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 70 kişiden oluşan 4 ekip, İlçe genelinde kelimenin tam anlamıyla dip bucak temizliği çıktı.

SOKAK VE PARKLAR DA DİP BUCAK TEMİZLİK
Arazöz ve süperge makinesiyle cadde, sokak ve meydanlar yıkanıp süpürülüyor. Kaldırımlarda ot ve ağaç dalları budanıyor. Temizlik iş makineleri ve personel, tüm ilçe genelini kapsayacak şekilde merkez, kuzey, güney, doğu ve batı bölgelerinde konuşlandırılıyor.

YIKANIYOR, SÜPÜRÜLÜYOR, BUDANIYOR
“Önce sağlık, sağlık içinde temizlik” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, İlçe genelinde çok kapsamlı temizlik çalışması başlattıklarını söyledi. Yaz ayı başında başlattıkları temizlik seferliğinin sistemli şekilde sürdürüleceğini dile getiren Semih Esen “Tüm ilçeyi kapsayan bu temizlik çalışması ile amacımız bölge halkına modern ve temiz bir kent sunmak. Kentin farklı bölgelerinde çalışmalara başlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 63 kişiden oluşan 11 ekibimiz ve Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 70 kişiden oluşan 4 ekibimiz,vakumlu yol süpürme, basınçlı yol yıkama ve basınçlı yol süpürme aracı ile yol ve kaldırımların üstünü sessiz bir biçimde temizliyor. Parklarımızda ağaç ve bitkiler budanıyor. Bu çalışmamız periyotlar halinde devam edecek.” dedi.

2019.06.19 15:06:32

Yorum Yap