SON DAKİKA

logo

AKSU YENİ EĞİTİM SEZONUNA HAZIR

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı toplantısı Aksu Kaymakamı Aydın Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in de katıldığı toplantıda önemli konular görüşüldü.

Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Aksu’da gerekli tedbirler alınmaya başlandı. Belediye Başkanı Halil Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen, ilçedeki kamu kurumların müdürleri ve okul yöneticileri ile bir araya gelen Aksu Kaymakamı Aydın Ergün herkesin üzerine düşen görevleri yerine getirmesini istedi.

Toplantıda; okul ve okul çevresinde güvenliğin sağlanmasına yönelik faaliyetler, trafik güvenliğine yönelik faaliyetler, uyuşturucu ve uyaran maddelerle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar, okul servis araçlarının güvenliğine ve servis görevlilerinin denetimine ilişkin faaliyetler, okul kantin ve yemekhanelerinin ve buralarda çalışan personelin denetimine yönelik çalışmalar, okul çevrelerinde bulunan internet cafe vb. yerlerinin denetlenmesi, okullara güvenlik kamarası sisteminin kurulması ve bu kameraların kent güvenlik sistemine entegre edilmesine ilişkin faaliyetler, okul çevrelerinde bulunan metruk binaların yıkımı gibi maddeler ele alındı.

GÖKÇEN, “OKUL İÇİNDE DE DIŞINDA DA DENETİM YAPIYORUZ”

Okulları, okul içinden ve dışından olan riskler olarak değerlendirmek gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen, “Okul içindeki riskleri öğretmenlerimiz çocuklarla, velilerle görüşerek tespit ediyor, biz de ilgili kurumlara ileterek sorunu çözüyoruz. Uyuşturucu, alkol, sigara, internet bağımlılığı konusunda okullarda eğitim veriyoruz. Okul dışı riskler konusunda da okul çevresinde kafe, pastane ve internet kafelerde denetimler yapıyoruz.” dedi.

ŞAHİN, “EL BİRLİĞİ VERİP ÇALIŞMALIYIZ”

Belediyelerin asli görevleri arasında eğitim yer almamasına rağmen ilçedeki okulların ihtiyaçlarını imkanlar ölçüsünde çözmeye çalıştıklarını ifade eden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Son yıllarda eğitimde ciddi ilerlemeler kaydedildi. Biz de belediye olarak okulların temizliğinden tutunda ihtiyaçları olan her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlçemize acil olarak spor kompleksi gerekiyor, inşallah ona da kısa sürede kavuşuruz. Yeni eğitim ve öğretim yılının eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah iyi bir sezon geçer.” diye konuştu.

ERGÜN, “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ EĞİTİME BAĞLI”

Bütün sorunların çözümünün eğitime bağlı olduğunu kaydeden Aksu Kaymakamı Aydın Ergün çocukların evlerinden çıkıp dönene kadar güvenli, rahat, konforlu, düzenli bir eğitim alması hepimizin ortak görevi.  Okul yönetimi kendi okulunun içinde güvenliği sağlayabilmeli. Okul bahçesindeki her olayda okul yönetimi ve nöbetçi öğretmen sorumludur. Kantinlerin denetiminde de Bakanlığın yasakladığı ürünler satılmamalı. Satılırsa sadece kantinciye değil size de işlem yapılır. Servisçilerin de çocukları okula 15 dakikadan önce bırakmamaları konusunda hassas olunmalı. Çocuklar okula çok erken getirilirse tutanak tutun.” uyarısında bulundu.  Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyarılarının dikkate alınmasını da isteyen Ergün, “Kayıt parası alınmamalı, özel derslikler oluşturulmamalı, yardımcı ders kitapları kullanılmamalı” diyerek 2019-2020 eğitim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. 

2019.09.06 14:05:17

Yorum Yap