SON DAKİKA

logo

SGK’dan “DESTEK BİZDEN, İSTİHDAM SİZDEN” ÇAĞRISI

“Burası Antalya, Burada İş Var” çağrısıyla başlayan seferberlik çalışmaları hız kesmeden büyük bir hızla ve heyecanla devam ediyor.

İşverenlere getirilen teşvik ve desteklere ilişkin “Burası Antalya, Burada İş Var” çağrısı ile SGK ve İŞKUR tarafından yürütülen bilgilendirme toplantıları bu defa;KETOBve KEMİAD bünyesinde Kemer’de,  KUTSO öncülüğünde Kumluca’ da ve ALTSO ile ASMMMO bünyesinde Alanya’da devam ettirildi. Yapılan toplantılarda, ilave istihdam sağlayan işverenlere sağlanacak destekler anlatılmaktadır.

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında işverenlerimize  “Destek Bizden, İstihdam Sizden” diyen İl Müdürü Deniz, “Nisan ayı sonuna kadar sağlanacak her ilave istihdam için, üç ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra işçinin ücretini de devlet olarak biz karşılıyoruz. Takip eden dokuz aylık sürede de prim ve vergi desteği olarak devam edeceğiz. İşe alınacak kişinin kadın, 18-25 yaş arası genç erkek veya engelli olması halinde oniki aylık süreye altı ay ilave süre verilecektir.” dedi.

“Asgari Ücret Desteğine Bu Yıl Da Devam Ediliyoruz"

İşverenlere verilen ücret desteğinin yanında 2016 yılında başlatılan asgari ücret desteğine bu yıl da devam edildiğini bildiren Deniz, geçen yıl dokuz ay olarak uygulanan asgari ücret desteği süresinin bu yıl 12 aya çıkarıldığını ifade etti.

İstihdam seferberliği çalışmalarında daima istihdam sağlayan işverenlerimizin yanınızdayız diyen İl Müdürü Deniz, 500 ve üzeri çalışanı olan iş yerlerine 101 lira, 500'ün altında çalışanı olan iş yerlerine 150 lira asgari ücret desteği verildiğinin altını çizdi.

Önce İş Başı Eğitimi Sonra İstihdam Desteği”

İş-Kur tarafından verilen desteklere değinen ve önce iş başı eğitimi sonra istihdam desteği diyen Çalışma ve İşkurİl Müdürü Veli Tekkanat,  iş başı eğitim programlarının istihdamın gelişmesine olumlu yönde bir etki yaptığını ve bunun da planlanan istihdam çalışmalarına destek olduğunu vurguladı.

İstihdam seferberliği 2019 ve yeni istihdam teşvik uygulamalarıyla ilgili bilgilendirme toplantıları katılımcıların sorularının Deniz ve Tekkanat tarafından yanıtlaması ile son buldu.

 

 

 

 

2019.04.08 11:36:35

Yorum Yap