SON DAKİKA

logo

Falez Plajlarında Yaz Hazırlığı

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalyalıları falezlerden Akdeniz’in mavilikleriyle buluşturduğu falez plajlarında yeni sezon hazırlıkları başladı. İnciraltı Plajı’nda kış dolayısıyla sökülen ahşap zeminlerin montajı devam ediyor.

Tertemiz denizi, çevreye duyarlı tesisleri ve ziyaretçilerinin rahatı için sunduğu hizmetlerle sadece Antalyalıların değil, kente gelen turistlerin de bir numaralı tercihi olan Muratpaşa Belediyesi’nin Mavi Bayraklı falez plajlarında yeni sezon hazırlıkları başladı.

Muratpaşa Belediyesi’nin falez kıyı bandında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’yı ziyaretinde “Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel şehridir” dediği Erenkuş’ta, Erdal İnönü Kent Parkı’nda, Manavoğlu Parkı’nda, Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’nin de bulunduğu Mobil alanında ve Konserve Koyu halk plajları yer alıyor.

Yeni sezon hazırlıkları şu anda falezlerden asansörle inilebilen Manavoğlu Parkı içindeki İnciraltı Falez Plajı’nda devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda büfe hizmeti de bulunan plajda kış dolayısıyla sökülen ahşap zeminler yeniden monte ediliyor. Muratpaşa Belediyesi falez plajlarında çalışmaların Nisan ayı içinde tamamlanıp plajların Mayıs ayıyla birlikte hizmete alınması hedefleniyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, falez kıyı bandında Erenkuş mevkiinden Antalya’nın Akdeniz’e uzanan en uç noktası Bababurnu’na kadar, plajları ve kent parklarıyla kamunun kullanımında bütünlüklü bir yaşam alanı oluşturduklarını söyledi. Geçen yıl Erenkuş Plajı'nın hemen yanı başında bulunan Bambus, Falez Park, Muhsin Adıyaman Sitesi önü ve faaliyetlerine ara veren Divan Talya Otel'in sağ aşağı tarafında bulunan Hamitbey Plajı'nda iyileştirme çalışmaları için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundukları kaydeden Başkan Uysal, gerekli yasal sürecin tamamlanması durumunda bu noktaları da kente kazandıracaklarını belirtti. 

2019.04.06 10:22:18

Yorum Yap