SON DAKİKA

logo

Büyükşehir’den Çocuklara Sporu Sevdiren Yardım

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın en uzak ilçe ve mahalle okullarına spor malzemesi desteği sürüyor. ‘Spor yapmayan çocuk kalmasın’ sloganıyla hizmet eden Büyükşehir Belediyesi 2019 yılının ilk üç ayında 19 ilçede 60 okulda 2 bin 300 öğrenciye 6 bin spor malzemesi hediye etti.

Sporun başkenti’ olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki öğrencileri spora teşvik etmeye devam ediyor. Antalya’da spor geleneği yaratmak ve geliştirmek amacıyla Gazipaşa’dan Kaş’a kadar uzanan geniş bir yelpazede, Antalya’nın en uzak mahalle okullarına uzanan Büyükşehir Belediyesi öğrencileri sevindirmeye devam ediyor.

6 bin spor malzemesi hediye edildi

2019 yılının ilk üç ayında tüm ilçelerde 60 mahalle okulundan, 2 bin 300 öğrenciye 6 bin adet spor malzemesi desteği sağlandı. Öğrencilere Antalyaspor forması, tişört, şapka, spor ayakkabısı, satranç takımı, futbol, basketbol, voleybol topu hediye edildi.

12 bin 300 öğrenciye ulaşıldı

2014 yılında ’Bir Mahalle Okulu Bir Umut, Umuda Doğru Yolculuk’ sloganıyla yola çıkan Büyükşehir Belediyesi proje kapsamında bugüne kadar toplam 12 bin 300 öğrenciye, 33 bin adet spor malzemesi hediye etti. Yeni spor malzemelerine kavuşan öğrenciler büyük mutluluk yaşarken, öğretmenler ve okul yönetimleri de projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek yardımlarından dolayı Başkan Menderes Türel’e teşekkür etti.
Antalyaspor sevgisi aşılanıyor
Proje ile okullara malzeme yardımı yanında Antalyaspor sevgisini aşılamak adına Antalyaspor forması hediye edildi. Formalarına kavuşan öğrenciler bol bol fotoğraf çektirerek renkli görüntüler oluşturdu. İlerleyen yaşlarda Antalyaspor formasını giymeyi hayal eden minik yürekler büyük bir mutluluk yaşadı.

2019.03.29 15:40:04

Yorum Yap