SON DAKİKA

logo

Santral'de İmar Sevinci

Kentsel dönüşüm talep ettikleri mahallelerinin imar planlamasının bitmesine sevinen Santral Mahallesi sakinleri, Başkan Tütüncü’yü büyük bir coşkuyla karşıladı. Tezahüratlar arasında mahalleye giren Başkan Tütüncü’ye mahalle sakinleri pişi ikram etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü ve meclis üyeleri ile birlikte Santral Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle sakinlerinin sevgi gösterisi ile karşılanan Başkan Tütüncü,  imar planı hakkında bilgi verdi. Mahalle sakinlerinin istediği gibi bir imar planının hazır olduğunu ve eldeki biri, iki yapabilmek için gayret gösterdiklerini  belirten Başkan Tütüncü, “En önemli önceliğimiz, kentsel dönüşüm modelinin burada uygulanması. Dönüşüm kararını siz nasıl istiyorsanız öyle vereceksiniz” diye konuştu.

 

Bu trendin devam etmesi lazım

 

Buradaki kooperatif ve hak sahiplerinin belediyeyi ziyaret edip taleplerini iletmesi üzerine harekete geçtiklerini hatırlatan Tütüncü, bu planlamanın büyük emeklerle tamamlandığını söyledi. Kendi yönetiminde 43 bin tapu verildiğini vurgulayan Tütüncü, “Madem verilebiliyordu da, bugüne kadar yapılmadı değil mi? Bu trendin devam etmesi lazım, daha yapacak çok işimiz var. Birlikte adımlar atmaya devam edeceğiz ve kazanan siz olacaksınız” dedi.

 

Sorunlar adım adım çözülüyor

 

Hazineden tapu bekleyen hak sahiplerinin endişe etmesine gerek olmadığını belirten Tütüncü, onların problemlerini çözmenin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi. Duraliler ve Avni Tolunay ile birlikte Santral Mahallesi’ndeki Orman Bölge Müdürlüğü ile arasında sıkıntı olanların da tereddüt etmemesi gerektiğini belirten Tütüncü, “Orman Bölge Müdürlüğü ile olan sıkıntılarınızı da adım adım çözüyoruz. Oy vererek, dua ederek bize destek olmanızı istiyoruz.” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve heyetine mahalle sakini hanımlar tarafından yapılan pişi ve yanında beyaz peynir, zeytin ve çay ikram edildi. Başkan Tütüncü de, misafirperverliklerinden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.

 

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

2019.03.29 10:16:06

Yorum Yap