SON DAKİKA

logo

Gazipaşa’dan Kaş’a,Karış Karış Antalyam

Yaklaşık 3,5 ay önce Millet İttifakın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanan Muhittin Böcek, Gazipaşa’dan Kaş’a karış karış gezdi. Esnaf ziyaretleri, toplantılar ve mitingler yaptı. Gittiği yerler de ise binlerce vatandaş tarafından sevgiyle, coşkuyla karşılandı.

31 Mart Yerel Seçimleri ile tümTürkiye de olduğu gibi Antalya’da da bahar gelecek” diyen CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, 31 Mart itibariyle göreve seçilmesi halinde Antalya’da, Antalyalılari çin büyük değişimlere imza atacaklarını söyledi. SANDIĞA 2 KALA…

MUTFAK YANGIN YERİ OLMUŞ
Antalyayı, Gazipaşadan Kaş’a karış karış gezdiğini ifade eden Muhittin Böcek, şöyle konuştu; “Bu buluşmalarda ben birşey öğrendim. Biz gönüllerde ittifak kurmuşuz. Biz Antalyaya umut olmuşuz. Neden umut olmuşuz? Çünkü bu topraklarda geçim sıkıntısı var. Çünkü bu memlekette işsizlik var. Çiftçisi, besicisi, turizmcisi, esnafı, sanayicisi, işçisi, memuru yılmış, yorulmuş. Elleri öpülesi analarımız mutfakta dertli. Dolapları boş, mutfak yangın yeri olmuş. Bir umutla bize dertlerini anlatıyorlar. Dertlerine derman olmamızı istiyorlar. Herkes sadece kendi derdinde değil. Analar, babalar aslında çocuklarının geleceklerini güvence altına almaya çalışıyorlar. Biz bu umutları boşa çıkarmayacağız. Öncelikle yaşam kalitesiniartıracağız. Refah düzeyiniartıracağız. Antalyada yerelden kalkınacağız. Yatırım yapacağız. Halk Mama, Halk Su, Halk Süt, Halk Yem ve Mezbaha için tesisler kuracağız. Bu tesislerde çalışması için insanlarımızı işe alacağız. İstihdam yaratacağız. Buradan çıkan ürünleri halkımızla buluşturacağız. Aile ekonomisine katkı sağlayacağız. Kısacası hem üreticiye, hem de Antalyalıya kazandıracağız.“

 “SÖZ MUHİTTİN BÖCEK SÖZÜ“

HER İLÇEYE EKONOMİK KREŞ
“7
den 77ye herkesle ilgileneceğiz. Her ilçemizde ekonomik kreşler açacağız.“ diyen Muhittin Böcek, diğer bazı projeleri hakkında şunları söyledi.

 RAYLI SİSTEMİ PLANLI YAPACAĞIZ

“Antalyayı planlı, kurallı, kimlikli bir kente dönüştüreceğiz.“ Diyen Muhittin Böcek, 19 ilçeyi kapsayan ‘Ulaşım Ana Planı’ yapacaklarını söyledi. Bilimsel verilerle hazırlanacak bu plandan ne çıkar saraylı sistem modelini de o plan doğrultusunda belirleyeceklerini dile getiren Muhittin Böcek,“Hafif raylısistem, metroya da monoray. Hangisi doğruysa. Toplu ulaşımı doğruç özeceğiz. Taşıyanıda, taşınanıda mutlu edeceğiz. Otopark sorununu bitireceğiz. Kaldırımlarımızı insanımıza geri vereceğiz. Biz, Antalyanın sadece yarınını değil önümüzdeki 50 yılını planlayacağız.“ diyekonuştu.

 ANTALYA’DA 12 AY TURİZM

Ben sadece Konyaaltı‘nın değil Akdeniz Belediyeler Birliğinin de başkanlığını yaptım. Halen BATAB Başkanıyım. Ulusal olsun, uluslararası olsun fuarlara gideriz. Toplantılara katılırız. Turizmden gelir elde etmek isteyen ilçelerimizi dünyaya tanıtırız. Turizmcinin derdi nedir biliriz. Kış turizmini destekleyeceğiz. Kültür ve inanç turizmini akılcı politikalarla destekleyeceğiz. Demreyi yeniden ele alacağız.Biz Kruvaziyer Limanı Antalya Limanı’na yapacağız. Marinayıda Antalya Limanı’na yapacağız. Hem de mevcutlimanımız yük limanı olarak faaliyetlerine devam edecek. İki sebeple. Hem Antalyanın parasını peşkeş çekmeyeceğiz hem de güzelim Lara Sahilini halkımızın elinden almayacağız. Konyaaltı plajını cennete çevirdik. Lara sahillerini de parklarla, yeşillikleriyle yeniden düzenleyip halkımıza armağan edeceğiz.

  YERELDEN, KANKINACAĞIZ

Kırsalı önemsiyormuş gibi yapmayacağız. Gerçekten destekleyeceğiz. Kırsalda sosyal hayatı geliştireceğiz. Çok amaçlı salonlar ve sosyal donatı alanları yapacağız. Projelerimiz o kadar beğenildiki, Menderes Bey de beğenenler arasında yerini almış. Bizim projelerimizi, seçime kısa süre kala, kendi projeleriymiş gibi halka sunuyor. Eğer isterse, ben kendisine yeni projeler konusunda yardımcı olurum. Bu konuda hiç endişe etmesin. 5 metre küp bedava su gib i başka güzel projelerimiz de var. Şunu da söylemekte fayda var, sadece proje açıklamakla da olmuyor. Projeleri açıkladıktan sonra, uygulamak da gerekiyor. Çok şükür bukonuda da benim alnım açık, yüzüm pak.

SOSYAL YARDIMLAR GENİŞLETİLECEK
Diyorlarki Muhittin B
öcek gelirse sosyal yardımlar bitermiş. İnsaf. Ben 20 yıllık belediye başkanıyım ama 17 yıldır da muhalefet partisinin belediye başkanıyım. Bu kadar hizmeti, bu kadar binayı belediyenin yani sizlerin paralarıyla yaptım. Halkın parasını müteahhitlere değil halka harcadım. Doğru projeler yaptım. Konyaaltı Belediyesinin günü gelmiş 1 kuruş borcu yok. Kısacası sosyal yardımlar azalmayacak. Aksine artarak devam edecek, 2 katına çıkacak. Mesela Antalyada Kira Destek Programı başlayacak. Dar gelirli belediyeyi yanında bulacak.

 Dile kolay, çeyrekasırlık siyasigeçmişimvar. Konyaaltı'nda 20 yıl aralıksız belediye başkanlığı yürüttüm. Antalyalı, Konyaaltı'nın 20 yılda nasıl Türkiye'de örnek gösterilen bir ilçe haline geldiğini çok iyi biliyor. Konyaaltı halk ı bana 20 yıl boyunca güvendi, çok şükür bu güveni asla sarsmadım. Şimdi aynı güvenintalya'da yaşayan sevgili vatandaşlarımızdan bekliyorum.

 Son sözüm de belediye çalışanlarına. Şimdi belediye çalışanlarını korkutuyorlar. ‘Muhittin Böcek gelecek sizin maaşlar gidecek‘diye. Böyle birşey söz konusu değil. Dahaeri soğumadan işçimizin parasını ödedik. Rahat olabilirler, rahat rahat Muhittin Böceke oy verebilirler. 31 Martta sandıklara gelin, mührü basın, oyverin. Oy verin Antalyaya bahar gelsin. Oy verin Antalyalının yüzü gülsün. Oy verin Antalyalı derman bulsun. 

2019.03.29 08:55:49

Yorum Yap