SON DAKİKA

logo

Cumhur İttifakı’ndan Varsak’ta Dev Miting

Başkan Hakan Tütüncü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı ve 10 bine yakın kişinin bulunduğu Varsak mitinginde, “Eğer Varsaklılar, bir iş bitti diyorsa Allah'ın izniyle o iş bitmiştir. Varsaklı hemşehrilerim Kepez ve Antalya tamam inşallah diyorsa, emin olunuz tamamdır.” dedi

Varsaklılar, Süleyman Demirel Bulvarı’ndaki Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nun önünde düzenlenen mitinge, 10 bine yakın bir katılım göstererek Cumhur İttifakına güçlü bir destek verdi.
Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliği yaptığı Varsak mitingine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy katıldı. Bakan Çavuşoğlu alana gelişi sırasında havai fişek gösterisi alanı dolduran binlerce kişinin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Antalya siyasetine Kepez damgası

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuşmasında Kepez’in, her zaman Antalya siyasetine damgasını vurduğunu belirterek, “Kepez her seçimde Ak Parti’mizin yüz akı olmuş ve Antalya’da milletvekili sayımızın artmasında kilit rol oynamıştır. Kepezliler, iki dönemdir Hakan Tütüncü kardeşimizi iş başına getirdi. 2004 olduğu gibi 2014’te de Menderes Başkan’ın seçilmesinde Kepez kilit rol oynamıştır.” dedi.

31 Mart Yerel Seçim kampanyası başlamadan önce Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı’nın seçime hazır olduğunu aktaran Çavuşoğlu, “Teşkilatımız, seçim kampanyamızın ilk gününden itibaren 7 bölgede gönüllü ekiplerini kurmuş ve seçim startını da birlikte vermiştik. Kepez’de, Cumhur ittifakı paydaşları gece- gündüz çalışıyor. Hepsine teşekkür ederim. Ak kadınlarımıza, Asenalarımıza çok teşekkür ederim. Ak gençlerimize, ülkücü gençlerimizede çok teşekkür ederim. Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanlarına, yönetimlerine çok teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Muratpaşa ve Konyaaltı’nda hedef Kepez’i geçmek

 Bakan Çavuşoğlu, “Bu seçimde, Hakan Tütüncü kardeşimizin oyunu arttırmamız lazım.” diyerek, şunları söyledi: “Hakan Tütüncü projeleriyle hazır. Kepez de hazır mı? Hakan Tütüncü kardeşim, 10 yıldır Kepez'e güzel hizmetler yaptı. İnşallah gelecek 5 yılda da Cumhur ittifakının adayı ve Belediye başkanı olarak güzel hizmetler yapmaya devam edecek.
Hakan kardeşimi, seçimde neden güçlendirmemiz lazım. Kepez, 10 yıldır ileriye gidiyor. Ama Muratpaşa ve Konyaaltı 10 yıldır geriye gidiyor. Konyaaltı'na, Cumhur İttifakımızın Ak Parti adayı Gaye Doğanoğlu geliyor. Muratpaşa'da da adayımız Gökçen Özdoğan Enç, inşallah seçilecek. Bu iki adayımız, önümüzdeki 5 yılda Kepez’i geçeceğiz diyor. Tatlı bir rekabet var. O nedenle Hakan Tütüncü kardeşimi bu seçimde güçlendirmemiz lazım ki, o tatlı rekabet devam etsin.”

Projesi olmayanlara Antalya’yı emanet etmeyin”

Ortaya proje koyamayanların ve boş laf konuşanların Kepez’e, Antalya’ya hizmet edemeyeceğinin altını çizen Çavuşoğlu, miting alanındaki kalabalığa şöyle seslendi: “Konuşmamın başında 2014’te Menderes Türel kardeşim, Kepez'in oylarıyla seçildi, demiştim.  Menderes Türel’i, tekrar iş başına getirdiniz kötü mü oldu? Şimdi Kepezliler olarak tramvaya biniyorsunuz.
Varsak-Otogar hattındaki hafif raylı sistem tramvay hattı ile günde 15 bin kişiyi taşınıyor. Ak Partili belediyecilik budur. Cumhur ittifakı anlayışı budur. Üretken belediyeciliği ve gönül belediyeciliğini birleştirdik. Hem çok çalışacağız projelerimizi hayata geçireceğiz, hem de Kepezlilerin gönlünde taht kurmaya devam edeceğiz.
Kepez’de Hakan Tütüncü kardeşimden başka proje ortaya koyan var mı? Menderes Türel’den başka Kepez'e gelip de Büyükşehir adayı olarak ortaya bir proje, vizyon koyan var mı? Ortaya proje koyamayanlar, boş laf konuşanlar Kepez’e, Antalya’ya hizmet edebilir mi? Antalya’mızı bunlara emanet edebilir miyiz?

“Kürt kardeşlerimizle değil, terör örgütleriyle sorunumuz var”

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Kürtlerle değil, terör örgütleriyle ve terörle problemleri olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: “Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhur ittifakını kurarken ülkemizin bekasını düşündük, geleceğini planladık ve hedefler ortaya koyduk. Türkiye'yi ve Türk milletini o hedeflere ulaştırmak için çalışıyoruz. Cumhur ittifakını kurarken, onlar zillet ittifakını kurdular. Zillet ittifakı için de CHP var, olsun. İyi Parti var mı? Var. O da olsun. Saadet Partisi var mı? Var. O da olsun. Peki, neden HDP ile ittifak kurmak durumunda kaldınız, kuruyorsanız neden sakladınız?Bizim Kürt kardeşlerimizle bir problemimiz var mı? Yok. Kürt kardeşlerimiz Antalya’nın her yerinde, Kepez’de de var. Hepsi bizim kardeşimiz. Türkiye'nin her yerinde, Tekirdağ’daydım orada da Kürt kardeşlerimiz vardı. Kürt kardeşlerimizle birlikte çalışıyoruz, Antalya'yı birlikte büyütüyoruz. Kurtuluş Savaşı'nı birlikte verdik. Çanakkale destanını birlikte yazdık. Bizim problemimiz terör örgütüyle ve terörledir.

“FETÖ'nun yönettiği bir zillet ittifakına Antalya vermez”

Madem Kürt kardeşlerimizi bu kadar çok düşünüyorlar, belediye başkan oldukları yerlerde neden Kürt kardeşlerimize hizmet etmediler de o paraları dağa, teröristlere gönderdiler? Kayyum ile atadığımız belediye başkanlarından Kürt kardeşlerimiz çok memnunlar. Kayyum belediye başkanları, Kürt kardeşlerimizi, insan yerine, adam yerine koyuyor ve onlara birinci sınıf insan gibi hizmet ediyor. Antalya Kepez'de Hakan Tütüncü kardeşimiz hizmet ederken ayrımcılık yapıyor mu? Hiç yapmıyor. Menderes Türel kardeşim yapıyor mu? Yapmıyor. MHP il Başkanımız her konuşmasında,‘Kürt kardeşlerimiz, biz bir ve beraberiz’ diyor. Bizde ayrı gayrı yok ama biz terör örgütlerine karşıyız.O yüzden bu millet ittifakının ne yapmaya çalıştığını bu millet görüyor?
31 Mart akşamı bunlara güzel bir ders verecek miyiz? FETÖ'nun kontrolünde, güdümünde olan FETÖ'nun yönettiği bir zillet ittifakına Antalya oy verir mi? Vermez, vermeyeceğiz de. Bu seçim Kepez'in geleceği için önemli ama Türkiye'nin geleceği için de çok önemli. Türkiye'nin güçlü olması, istikrarlı olması lazım.

Kepez zafere uçuyor
Kepez'e bir şey söylememize gerek kalmamış.Kepez zaten uçuyor. Herkese çok teşekkür ediyorum. Kepez'de olmak,Kepezli kardeşlerimizle olmak;Kepez ve Antalya'nın hizmetkârı olmak bizim için onurdur, şereftir. Antalyalılara ve Kepezlilere hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 “Varsak’a altın gibi bir gelecek armağan ettik “
Cumhur İttifakı Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü de konuşmasında şunları ifade etti: “Varsak’ın ne kadar sorunu varsa hepsini Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ile çözdük ve Varsak’a altın gibi bir gelecek armağan ettik.
2009'da göreve geldiğimizde Varsak’ta imar ve şehircilik ile ilgili nice sorun vardı. Allah'a binlerce şükürler olsun ki, bunların hepsini çözdük.Kepez, bugün imar ve şehircilikle ilgili sorunlarını artık geride bırakmış vaziyette emin adımlarla geleceğe gidiyor.
Varsak’ta geçtiğimiz ay verdiğimiz emsal değeri artışı müjdesi birilerinin zoruna gitmiş. Zorunuza gitmesin. 10 yıldır Varsak’ın imar sorunlarını biz çözdük, çözmeye devam edeceğiz.Yaptıklarımız ortadadır. Varsak muhteşem bir şehirleşmeye doğru emin adımlarla yol alıyor. Büyükşehir Belediyemizin ve Kepez Belediyemizin nitelikli yatırımlarıyla Varsak Antalya’nın en güzel yaşam merkezlerinden birisi oldu. Önümüzdeki dönemde de kent parkıyla, kreşiyle, semt konağıyla, millet kıraathanesiyle yapacağımız birçok projeyle Varsak, geleceğe çok daha güçlü bir şekilde yürüyecek.
Varsak, 10 yıl önce şehir merkezine çok uzaktı. Varsak mı, varmasak mı, denilirdi. Ama şimdi Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, şehir merkezinden Varsak’a kadar tramvay getirdi. Varsak için uzaklar yakın oldu.
Bugüne kadar Varsaklılar bizi hiç yalnız bırakmadınız. Ama biz de sizi hiç mahcup etmedik. Varsak’ın her türlü sorununu çözdük.Varsak’ı,Antalya’nın güzel bir noktası haline getirelim istedik.Bugün Varsak örnek alınan bir şehir merkezi haline geldi.

“Varsak bu iş bitti, diyor”

Pazar günü yapılacak olan 31 Mart Yerel Seçimlerinde Allah’ın izniyle şahsıma ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e güçlü bir destek vereceğinize yürekten inanıyorum. Eğer Varsaklılar, bir iş bitti diyorsa Allah'ın izniyle o iş bitmiştir. Varsaklı hemşehrilerim Kepez ve Antalya tamam inşallah diyorsa emin olunuz tamamdır.”

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

2019.03.28 21:01:33

Yorum Yap