SON DAKİKA

logo

Dülgeroğlu’ndan Belediye İşçilerine Sendika Müjdesi

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Finike Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde işçilerle bir araya geldiği toplantıda sendika müjdesi vererek, en düşük işçi maaşının 2 bin 500 TL olacağını söyledi.

Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmeye devam ediyor. Nail Dülgeroğlu, sabah saatlerinde ilk olarak Seçim Koordinasyon Merkezi’nde(SKM) kendisiyle beraber olan gönüllülerle kahvaltıda bir araya geldi. Dülgeroğlu, daha sonra ilçe merkezinde bulunan okullarda öğretmenler ve öğrencilerle buluştu. MHP Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, daha sonra ise 133. DSİ şubesini ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti. Dülgeroğlu, Akdeniz Üniversitesi Finike Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ederek, başkan seçilmesi halinde yurt ve burs projelerini dile getirdi.

Dülgeroğlu, Meslek Yüksek Okulu ziyaretinin ardından HAK-İŞ ve Hizmet-İş Antalya Şube Başkanı Muhammet Talha Kandil ile birlikte Finike Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ndeki personelle bir araya geldi. Başkan seçildiğinde işçileri işten çıkaracağı gibi bir takım dedikoduların kendi kulağına da geldiğini dile getiren Nail Dülgeroğlu, “Ben 25 yıllık belediye başkanlığımda sadece 4 kişiyi işten çıkardım. Bu dönemlere bile vurulsa her dönem için bir kişi bile yapmıyor. Hakkıyla çalışan, çalıştığı işin emeğini veren hiç kimse benim dönemimde işten çıkarılmayacak” dedi.

“Sendika ve ikramiye müjdesi”

Dülgeroğlu, burada işçilere yaptığı konuşmada sendika sözü de verdi. Nail Dülgeroğlu, “Ben bugün burada sizlere bir sürpriz vermek istiyorum. Başkan seçildiğim takdirde sizler, yani belediye şirketinde görev alan arkadaşlarımız sendikalı olacak. 5 yıl boyunca Antalya Şube Başkanımız Muhammet Talha Kandil kardeşim bunun için çok uğraş verdi ama mevcut başkan buna yanaşmadı. Ben şimdiden size bunun sözünü veriyorum. Hepiniz sendikalı olacaksınız. Hatta her Ramazan Bayramı’nda 500’er TL, Kurban Bayramı’nda ise bir kurban bedeli kadar sizlere ikramiye vereceğiz. Ayrıca en düşük işçi maaşımız da 2 bin 500 TL olacak. Sendikamız ile sözleşmemiz bile hazır, seçimlerden sonra hemen imzaları atacağız. Hatta şuan itibariyle sendikaya üye kayıtları da başladı” diye konuştu.

Belediye personeliyle görüşmesinin ardından Akçaalan ve Hasyurt Kolaklar Mahallesi’nde toplantılar gerçekleştirdi. Kolaklar Mahallesi’nde meşale ve konfetiler eşliğinde yaklaşık 500 kişi tarafından karşılanan Dülgeroğlu, vatandaşlarla beraber çalan seçim müzikleri eşliğinde oynadı. Proje ve vaatlerini anlatan Dülgeroğlu, son olarak SKM’de kendisini bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi. Yaklaşık bir saat burada kalan Dülgeroğlu gün içerisindeki çalışmalarını tamamladı. 
2019.03.27 08:57:04

Yorum Yap