SON DAKİKA

logo

Başkan Uysal, “Bizim Yaptığımız İşler Aslında Yapacaklarımızdır”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nde (AESOB) gerçekleşen esnaf buluşmasında “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır” dedi ve Muratpaşa’da tematik parklar döneminin başlayacağını, 7 olan spor sayısı sayısının 12’ye yükseleceğini söyledi.

Başkan Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkan adayı Murat Dinç’le birlikte AESOB’da esnafın temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda AESOB Başkan Adlıhan Dere ve yönetim kurulu üyelerini yanı sıra çok sayıda oda başkanının yer aldı.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Muratpaşa’da 5 yıl içinde temel belediyecilik hizmetleri, sosyal hizmetler ve komşulaşma faaliyetleri altında gerçekleştirilen çalışmaların yeni dönemde yapılacak işlerin teminatı olduğunu söyledi. “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır” diyen Başkan Uysal, Muratpaşa’da tüm kurumlarıyla birlikte gerçekleştirilen yerel yönetim sistematiğinin kapsam, kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik kavramları üzerine kurulu olduğunun altını çizdi.

Muratpaşa’da hizmetlerin kapsamını insanların, mahallerinin ihtiyaçlarının belirlediğini kaydeden Başkan Uysal, “İhtiyaçlar üzerine inşa edilen hizmetlerin Muratpaşa’ya en kapsayıcı şekilde ulaştırılması temel esastır”dedi. Bununla birlikte bunun sürdürülebilir olmasının da esas olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Belediyeler şapkadan tavşan çıkarma yeri değildir.  Sürdürülebilir,ihtiyaca karşılık gelen ve herkes için standart hizmetler üreten bir yerel yönetim rejimi oluşturmamız gerekir” şeklinde konuştu.

Başkan Uysal, hizmetlerin sürekliliği anlamında, Muratpaşa’da bu dönemde 800 dönüm yeni park ve yeni yeşil alan yaptıklarını yeni dönemde ise bu parklarda tematik çalışmalar gerçekleştireceklerini belirtti. Benzer şekilde Muratpaşa’da 7 olan spor salonları sayısının 12’ye çıkartılacağını ve Kızılarık’ta inşa edilecek spor ve yaşam merkeziyle olimpiyat oyunlarında madalya hedefiyle çalışacaklarını söyledi.

 

2019.03.26 13:34:40

Yorum Yap