SON DAKİKA

logo

BAŞKAN SÖZEN’E KENDİ MAHALLESİ AŞAĞIPAZARCI’DA BÜYÜK İLGİ

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, kendi mahallesi olan Aşağıpazarcı Mahallesi’nde, Cumhur İttifakı adayına, “Siyaset iyice seviyesizleşti. Bu ne hadsizliktir.Bana ailene layık ol diyorsun. Sen kimsin ki, benim ailemi dilime alacaksın, yaşamımı sorgulayacaksın. Ölçünü bil. Bu topluma neler yapacaksın onu ifade et. ‘Konuşursam konağından çıkamaz’ diyor. Söyleyeceğin şey varsa, söylemezsen NAMERTSİN. Abilerinden aldığın güçle mi bana bu uslubü kullanıyorsun?” dedi.

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, Pazartesi Pazarı alanında Aşağıpazarcı Mahallesi halkıyla biraraya geldi. Başkan Sözen, kendisinin de doğup büyüdüğü mahalle olan Aşağıpazarcı’da mahalle halkı tarafından büyük sevgi ve ilgiyle karşılandı. Başkan Sözen Pazartesi Pazarı alanına İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye meclis üyeleri, seçim komitesi ve partililerle birlikte girdi. Binlerce vatandaşın katıldığı mitingte Başkan Sözen, bayraklarla, havai fişeklerle, sloganlarla, davullarla karşılandı. Sözen mahalle halkının tek tek elini sıktı, vatandaşlarla sohbet etti. Gençlerin ve kadınların büyük ilgi gösterdiği Başkan Sözen, onlarla bol bol fotoğraf çekti, selfi yaptı. Başkan Şükrü Sözen Aşağıpazarcı’da Cumhur İttifakı Adayı Hasan Öz’e göndermeler yaptı.

 AŞAĞIPAZARCI HALKINA TEŞEKKÜR

İYİ Parti’li Hatice Avcı ve CHP’li Aliye Coşar’ın konuşmalarından sonra halkın tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan Başkan Sözen, baba ocağı olan Aşağıpazarcı mahallesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Sözen, “Baba ocağım, doğup büyüdüğüm, çocukluğumun, anılarımın geçtiği, gerçek dost evimiz olan Aşağıpazarcı Mahallesinde olmaktan büyük onur duyuyorum. Kendi mahallemde bu kadar coşku ve sevgi seliyle karşılanmanın mutluluğu anlatılmaz. Bu topluma hizmet edilmez mi, bu toplumun hizmetkarı olunmaz mı? Bu toplum için herşey göze alınmaz mı? Tüm mahalle halkımıza yürekten sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Sözen, her konuşmasında olduğu gibi Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimize minnet saygı ve şükranlarını sundu.

 ABİLERİ YANINA GELDİĞİNDE COŞUYOR

Başkan Sözen, Aşağıpazarcı Mahallesi’nde yaptığı konuşmalarla adeta içini döktü. Siyasetin topluma hizmet aracı olduğunu, kutsal bir görev ve ibadet olduğunu belirterek, seviyeli yapılması gereken bir araç olduğunu söyledi. Dün Ilıca’da Cumhur İttifakı’nın yaptığı konuşmaların kriterlere uymadığını dile getiren Başkan Sözen, yapılacakların anlatılması gerektiğini, insanların huzura dinginliğe ihtiyacı olduğunu, etik değerleri aşan yorumların yapılmaması gerektiğini söyledi. Sözen, “Büyüklerimiz bize her zaman seviyeli ol dedi. Hiçbir şekilde hakareti siyaset olarak yapmayın dedi. Ancak dün Ilıca’da seviye bir hayli düştü. Dün aday arkadaşımız ne hikmetse abileri yanına geldiği zamanı biraz fazla coşuyor” dedi.

 10 YIL NELER YAPTIĞIMIZI EZBERLETECEĞİM

“Emeğe saygı göstermek aslolandır” diyen Başkan Sözen, “Burada sadece hizmet eden biz değiliz. Hepsine Allah razı olsun demek bizim görevimiz. 10 yılın arkasından bir nebze de olsa biz de aday arkadaşımızda o saygıyı hak ettiğimiz kanaatindeyim. Maalesef doğru öğretememişler. 10 yıl boyunca ne yaptın diyor. Ben sana 10 yıldır neler yaptığımızı ezberleteceğim. Emeğin ne demek olduğunu, 10 yılda sağlığından, ekonomisinden, ailesinde ödün vererek, ekiplerle emek çekilen projeleri sana öğreteceğim.

 DÜN ŞÜKRÜ SÖZEN’E OY VERİYORDUN

Başkan Şükrü Sözen, zamanında Cumhur İttifakı adayı Hasan Öz’ün kendi projelerini beğendiği için kendisine oy verdiğini belirterek, “Sen bu işi gerçekten biliyorsan, Manavgat belediyesinin çalışan 2200 neferi de dahil Allah razı olsun der sözlerine başlarsın. Beni izlediğini biliyorum. İyi dinle ve kafana yaz. Algılamazsan her sefer anlatacağım. Sen dün, başarılı olduğu için, Manavgat’ın önünü açtığı için, yatırımları hızla yapmaya başladığı için, Manavgat’ı bu projelerle çağdaş bir kent yaptığı için dün Şükrü Sözen’e oy veriyordun. Ne çabuk unuttun.

 BU HİZMETLERİ YOK FARZ EDEMEZSİN

Bu gün Manavgat’ın sosyal ve kültürel hayata katkı yapan o gururumuz olan yatırımı nasıl yok farz edersin. Gençlik Merkezini nasıl yok farz edersin. Senin de gezdiğin ırmak kenarı düzenlemeleri, meydanlarımız, Side Ek Hizmet binası. Bunları nasıl görmezlikten gelirsin. Sen stadyumu nasıl görmezlikten gelirsin. Belediyenin öz kaynaklarıyla yapıldı bunlar hep. Hepsi devletten bir kuruş almadan yapılmıştır. Bunlar emektir, emek. Çok görmüyorum sen bunları hayal bile edemezsin. Ancak yok farz edersin. Meydanlarımızda sürekli etkinlik yapıyorsun.

 PAZARTESİ PAZARI SENİN MÜLKLERİNE DEĞER KATTI

Sözen, hizmetleriyle ilgili şöyle devam etti. “Gelen ve gelecek olan sanatçılarını, proje sunumlarını orada yapıyorsun. Bunlar bizi gururlandırıyor. Huzurevimiz, kız ve erkek öğrenci yurtlarımız, kreşlerimiz. Bu halka hizmet etmenin nasıl olduğunu Antalya’dan değil bizden öğren bizden. Yanlış yatırımlar yapan Antalya belediyesini kendine rol model alırsan yanılırsın. Önünde senin başarılı bir Manavgat Belediyesi var. Bu gün bir müzeye sahip oldu. Manavgat bu gün eğitim ve danışma merkezlerine kavuştu. 200 parkla tanıştı. Engelsiz yaşam merkezi açtık. Hayvan barınağı yaptık. Su temin tesisini Manavgat Belediyesi yaptı. Görmek istersen bunları. Side’de senin haya bile edemeyeceğin kentsel tasarım projesini bitirdik. Herkes teşekkür ediyor. 40 yılın sorununu çözüyoruz orada. Yaya köprüsü hizmet veriyor. Mesire alanlarımızdan toplum keyif alıyor. Şelalemizi büyük rakamlarla revize ettik. Turizme yakışır hale getirdik. İçinde bulunduğumuz Pazar yeri, muhtemelen sen de geleceksin miting yapacaksın. Bari bir teşekkür et. Bu Pazar yeri her şeyden önce senin mülklerine değer kattı. Orada bari teşekkür et”.

 SİYASETTE ELEŞTİRİRİZ AMA RENCİDE ETMEYİZ

Siyasetteki uslupten bahseden Başkan Sözen, “Hak ettiğimiz siyasetteki usluplar bunlar değil. Biz eleştiririz ama kimseyi rencide edecek cümleler kurmayız. Bana dünü özletiyorsun. 3. Seçimime giriyorum. Babamla seçimlere girdim. Ama hiçbir zaman seviye bu kadar düşmemişti. O beldelerdeki önünde sana örnek olmasını istediğim düzgün belediye başkanlarını da mı izlemedin. Onlarla girdiğimiz seviyeli seçimleri de mi özlemedin sen. Kimse belediyeci olarak doğmuyor. Geçmişte izleyeceğiniz rol modelleriniz olursa, babam gibi, Akay Bey gibi izlediğiniz büyükleriniz varsa öğrenmemeniz için hiçbir sebep yok. Sana da tavsiyem bizleri izle. Nasıl hizmet etmişler, saygılı duruyorlar, delik kuruşun kavgasını nasıl veriyorlar bunu izle genç arkadaşım.

 YALANLARDAN KARA SÜRMEKTEN VAZGEÇİN

Manavgat adına mücadele vermesi lazım. Çekek yeri ve marina mücadelesi veriliyor. İzlemekle olmuyor. Önümüzdeki dönem güneş enerjisinden faydalanarak kendi elektriğini üretecek. İzle bizi. İlk dönem ulaşım master planını yapmıştık. Kent merkezindeki köprüleri ileriyi gördüğümüz için plana işlettik. Ulaşım Büyükşehire geçtiği için yetkimiz kalmadı. 5 yıldır bu kentin ulaşım sorunuyla ilgili tırnak kadar çalışma yapmadılar. Hala bizim master plan ellerinde. İleriye gitmediler. Büyükşehir’in Acilen kent merkezindeki yaya ve araç köprülerini hayata geçirmesi lazım. Üstgeçitleri kabul etmiyorum. Onlar Alanya’ya yapılan yatırımdır. Kuzey çevreyoluyla trafik sorununu çözmeniz gerek. 300 trilyonun 10’da biri maliyetle battı çıktılarla çözüleceğini dosyalarla sundum. Ama birilerine para kazandıracağız diye 300 trilyon liralık yatırımı Manavgata reva gördüler. Sahil yolunun yapılması gerek. Kazan Bölgesine araç köprüsünü işleten Manavgat Belediyesidir. Ama tırnak kadar mesafe kat edemediler. Bırakın Şükrü Sözen’le uğraşmayı. Yalanları kara sürmeyi vazgeçin. Bunlara bakın”

 PROJELERDEN BAHSET

Abilerin geldiği zaman yağıp gürlüyorsun. Manavgat’ın yaşam merkezleri, spor merkezlerine ihtiyacı var. Soğuk hava depolarının, paketleme servislerinin kurulmasına ihtiyaç var. Bu gün büyük abinle beraber gübre dağıtıyorsun. Çiftçi mi, tarım mı bıraktınız. İthal eder haldeyiz bu ülkede. Manavgat’ın Halk Et-Halk Süt’e ihtiyacı var. Bunları sosyal demokrat belediyeler başarmış. Biz de başaracağız. Organize sanayiye ihtiyacı var. Davası bitti. Hacıobası’na yatırım için bakanlık ve ilgili kurumlarla önderlik edip gerçekleştireceğiz. Doğalgaza ve toplu konuta ihtiyacı olduğunu biliyoruz. 5 yıl önce TOKİ ve doğal gaz sözü verdiler. Geldi mi. Yine söz veriyorlar. Kadına istihdam sağlayacak projeleri geliştirmeli. Toros kadınlarıyla ilgili başladık yarın köylerimize taşıyacağız. Halk plajları yapacağız. Konsept köyler oluşturacağız. Turizmi çeşitlendireceğiz. Oymapınar’a proje üretmenin ne olduğunu bilmezsin. Sana yazar verirler. Yazdıkları gibi okumaya çalışırsın. Rantçıların gözünün orada olduğunu düşündün mü? Manavgat Belediyesi bunu düşünüp oranın yatırım alanına dönüşmesi adına 25 binlik planını sen uyurken yaptı. Koruma imar palnı çalışmasıyla sorgun koruma altına alınıp halkın kullanımına açmak gerek. Ağır ağır oraları parsellediler. Ulualan’ı unutmayın. Kentin geleceği orada. Ulualan’a sahip çıkacağız.

 

SEN HİÇ PAZARA ÇIKTIN MI?

Gerçek anlamda dün duyduklarımdan dolayı üzüntülüyüm. Seviyesiz uslupları hak etmiyoruz. Halkımız sıkıntıdayken, geçim mücadelesi verirken pazara çıkıp, markete girip ezilerek çıkarken, açlık sınırındaki vatandaşın halini dile getirdiğimizde “Salatalık domates, sebze meyve fiyatlarından bahsediyordemiş” tabi ki bahsedeceğim. senin tuzun kuru. Sen bunların kaç para olduğunu bilmezsin. Hayatını kazanarak pazara çıktın mı sen. Cebindekini yetiremeden pazardan döndün mü. Kazanmasını mücadele etmesini bilmezsin. Faturaların altında sen hiç ezildin mi ki. Hayır

 

YÜZÜNÜ BİR HAFTA DAHA GÖRÜRÜZ

Bize egolu dedi şu dedi bu dedi. Hepsini hazmettim. Manavgat’ta ne yaptın diyor. Siyaset ticarete karıştı diyor. İnsanlar korkudan alışveriş yapamıyor diyor. Sen vatandaşın alışveriş yapamadığını biliyorsun da. Vatandaşın Parasızlıktan imkansızlıktan alışveriş yapamadığını bilmeyecek kadar bu toplumdan uzak mısın? Egodan bahsediyor. Bütün insanlar resmimi binalara astırmıyor diyorlar. Kıskanan yok. Bütün binaları donat. Senin yüzünü 1 hafta daha görürüz o binalarda. Her tarafı donat. Asla gocunmam. Paran varsa her tarafı donat.

 

CEZAEVİNDEN NEDEN BAHSETMEDİNİZ UTANDINIZ MI?

Dün Ilıca’daki o değerlerimize sana ve etrafındakilere seslenmek istiyorum. Cezaevini bir tekiniz neden dile getirmedi. Tek kelime Manavgat’a Ilıca’ya ceza evi yaptık diyemediniz. Utandınız mı? Geçmiş dönemde belediye başkanlığı yapan kişiye de mikrofon vermişler. Kendi mahallesinde oturduğu kahvede oynadığı okeyde 4.’üncüyü bulamayan adamdan bahsetmek bile istemiyorum. Oraya üniversite yapsaydınız da ben de burada mikrofondan teşekkür etseydim. Ama cezaevini reva gördünüz. Ilıcadaki o kalabalığın nerelerden getirildiğini, taşındığını, ılıca’daki o gerçek halkın kaç kişi olduğunu çok iyi biliyor ve gözlemliyoruz.

 KADRONU BİR ARAYA MI GETİREMİYORSUN

Çok merak ediyorum. Bu güne kadar Şükrü Sözen tek başına hiçbir şey yapamaz. Ekibi kadrosu olmadan hiçbir şey yapamaz. Bir belediye başkanı Bir kere bile kadrosuna teşekkür etmez mi? Ben her gün kadromu onur duyarak kadromu sahneye çıkarıyorum. Neden bu güne kadar hiç birini çıkarmadın. Bir araya mı getiremiyorsun.

  BU NE HADSİZLİKTİR, ÖLÇÜNÜ BİL

Beni ismimden onur duyduğum babam yetiştirdi. Herkese babası ile gurur duymasını diliyorum. Beni İbrahim Sözen yetiştirdi. Bizleri onurlandır, yaşamını ona göre kurgula. Haram lokma ben sana yedirmedim sen de yedirme dedi. 10 yıl oldu. Sen bunu bilmezsin. 10 yıl boyunca Manavgat Belediyesinden bir kuruş maaş almayan babanın evladıyım. 10 yılımı tamamladım allah şahittir ki aldığım maaşın bir tek kuruşunu yaşamıma dahil etmedim. Sen bunu anlamazsın. Sizleri utandıracak mahcup edecek duruşum oldu mu. Bir kere kara sürmeye kalktılar. 1.5 yıl cereme çektirdiler. 9.5 yıl davamız sürdü. Bir gün, Tek kuruş ceza veremediler. Beraat ettik. Hayatımız boyu onurlu yaşadık ve devam edeceğiz. Sen kimsin ki bana ailene layık olarak yaşa diyorsun. Sen kimsin bu ne hadsizliktir. Böylesine adapsız cümleler, böylesine ahlaki değerleri hiç sayarak cümle kullanılmaz. Anam burada 85 yaşında, benimle gurur duyarak beni dinlemeye geldi. Sen kimsin ki, benim ailemi dilime alacaksın, yaşamımı sorgulayacaksın. Sen dön kendine bak, bu topluma neler yapacaksın onu ifade et. Ölçünü bil. “Benim ağzımı açtırmasın. Konuşursam konağından çıkamaz” diyor. Söyleyeceğin şey varsa, bildiğin söylemezsen Namertsin. Abilerinden aldığın güçle mi bana bu uslubü kullanıyorsun? Ne kadar konuk davet edeceksen et, hepsi bizim onur konuğumuz. Sanatçılar da. Sen tek başına konuşamıyorsun. Ya bir abin olacak ya bir sanatçı olacak sağında solunda..

 BU TOPLUM BUNLARI UNUTMAYACAK

Seçime bir hafta kala suyun 5 bin tonuna kadar bedava yaptılar. 25 kiloluk gübre dağıtıyorlar. Alelacele TOKİ yapıyorlar. Halk bankasının önünde insanları birbirine kırdırdılar. Bunları bu kent insanı hak etmiyor. Bu toplumun duygularıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Bu toplum sorgulayacak. Kızılot’u, Türkbeleni’ni, Akseki’ye verdiğiniz Oymapınar Barajı’nı soracak. Üst geçitleri sorgulayacak. Gelir kalemlerini acımasızca alıp Antalya’ya bağladığınızı bu toplum defterine yazdı. Bunları mutlaka sandıkta bu toplum soracak. Menderes başkan bu alınanları geriye verebilecek mi. Muhittin Başkan Bu sözü defalarca verdi. Bir de yandaş ve kirli gazeteler var. Onlara haber yaptıranlar utansın. AK Parti binasında 24 saat emniyet mensupları görev yapıyor. Toplumdan korkanlar bu topluma nasıl hizmet edecek. O polislere bir gün bile selam vermiyo
2019.03.26 10:13:13

Yorum Yap