SON DAKİKA

logo

Düdenbaşı Mahallesi’nde Tütüncü Bereketi

Başkan Hakan Tütüncü, mülkiyet, imar problemlerinin çözümü ve temel belediyecilik hizmetleriyle gecekondu görünümünden modern bir şehir kimliğine kavuşturduğu Düdenbaşı Mahallesi’ni, yeni yatırımlarla güzelleştirmeye devam edecek.

 Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Düdenbaşı Mahallesi’nde yoğun bir katılımın olduğu açık hava toplantısında bölgeye yapacakları yeni yatırımların müjdesini verdi.
Kepez Belediye Meclis Üyesi Adayı Nebi Sezgin’in, Konyalılar Camii’nin yanında düzenlediği toplantıya Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ile cumhur ittifakının Kepez Belediye Meclis Üyesi adayları da katıldı.
Başkan Hakan Tütüncü, Ak Parti ve MHP’nin bayraklarıyla süslenen toplantı alanına gelişi sırasında sevgi gösterileriyle karşılandı.
Başkan Tütüncü, konuşmasında Düdenbaşı’nın göreve geldiği 2009 yılı ile bugünü arasında beyazla-siyah kadar fark olduğunu belirterek, mahallede yaptıkları hizmetlerle ilgili şunları söyledi:

Düdenbaşı Mahallesi’nde Tütüncü bereketi  
“2009'da göreve geldiğimizde toplantı yaptığımız alanın çevresinde gecekondular vardı.  Mahallenin tapu problemini çözdük, tapuları verdik. Hemşerilerimiz kat artışı istediler onu da yaptık. Şimdi mahallede imara uygun güzel binalar yapıldı. Mahallemize tam 27 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. Mahallenin Gazi Bulvarı kısmındaki yeşil bandını da düzenledik.
Mahallenin kuzey tarafındaki Necip Fazıl Caddesi'ni baştanbaşa yeniledik. Mahalleye güzel belediyecilik yatırımları yapma sözümüz vardı. Necip Fazıl Caddesi üzerinde Selçuklu mimarisinde Kepez Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’ni inşa ettik ve hizmete açtık.
Mahalledeki okullarımızın yanında olduk. Okullarımızın bahçe düzenlemelerini, ihtiyaç duyduğu her şeyi temin ettik. Demirgül Ortaokulu’na bilişim sınıfı armağan ettik.
Demirgül Camii’nin yanındaki parkı da yeni baştan düzenledik. Parkın içerisine muhtar evimizi yaptık. Caminin altındaki 4-5 yaş Kur’an kursunun tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Mahallemize,  meslek ve sanat edindirme kursumuz olan AKMEK’in şubesini açtık.
Mahallede, semt pazarı yol üzerinde kuruluyordu. Pazar alanındaki gecekonduları tahliye ederek, yeni bir semt pazarı yeri oluşturduk.”

Düdenbaşı ve Teomanpaşa’ya doğalgaz
Tütüncü, 3. Belediye başkanlığı döneminde mahalleye yapacağı yatırımlarla ilgili de Düdenbaşı ve komşu mahalle Teomanpaşa sakinlerine şu müjdeleri verdi: “Düdenbaşı Mahallesi’nde önümüzdeki süreçte, mülkiyet ve imarla ilgili problemlerini çözdüğümüz pazar yeri alanına, kapalı semt pazarı yapacağız. Kepez’e, ilk doğal gazı getiren belediye yönetimi olduk. Bugün itibariyle 22 mahallemizde 100 bin konut doğalgaz kullanıyor. Doğalgazı, hem Teomanpaşa hem de Düdenbaşı mahallelerimiz hak ediyor. Önümüzdeki yıl, bu iki mahallemize doğalgazı getiriyoruz.  Önümüzdeki yıl iki mahallemizde elektrik iletim hatları ve fiber optik internet kabloları yer altına alınıyor.  2019 yılı içerisinde yatırım programına aldığımız semt spor sahalarının bir tanesini de Düdenbaşı Mahallesi’ne yapıyoruz.

İki mahalleye 10 yılda 3 yeni okul, 1 tane daha geliyor
10 yılda Kepez'e 130 okul kazandırdık. 130 okul arazisinin imar ve mülkiyet problemlerini çözen Kepez belediyesi oldu. Bu bölgede yıkılan Mareşal Fevzi Çakmak Okulu’nun yerine yeni bir okul binasının yapımı devam ediyor. İsmail Hakkı Kaya Okulu ve Fatma Nur Çelik İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımı tamamlandı ve bu okul binaları hizmete açıldı.
Düdenbaşı Mahallemiz yeni bir ilkokul binası istiyordu. Bu okul talebi ile alakalı okul arazisinin mülkiyeti problemini çözdük. Mahalleye şimdi yeni bir okul daha geliyor. Düdenbaşı’nın yeni okulu hayırlı uğurlu olsun.

Antalya’nın vitrinine Osmanlı Camii
Düdenbaşı Mahallemiz, Konyalı hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı bir yerleşim yeri. Konyalı hemşehrilerimiz, bu mahalleyi kurarken cami yaptırmışlar. Antalya’nın protokol yolu Gazi Bulvarı üzerindeki Konyalılar Camii, gecekonduların yerine modern konutların yapılmasıyla büyüyen mahallenin ihtiyacını karşılayamaz hale geldi. Bu nedenle eski caminin yerine Mimar Sinan’ın eseri olan Sokullu Mehmet Paşa Camii’nin mimarisinde yeni bir cami yapalım dedik.  Caminin plan ve projesini hazırladık. Geçtiğimiz yıl, belediye, hayırsever işbirliği ile caminin temelini attık. Karkası tamamlanan caminin yapımını 1 Nisan itibariyle Kepez Belediyesi üstleniyor.  Yeni Mahalle’ye kazandırdığımız Çelebi Sultan Mehmed Camii 2. devremizin en güzel eseri olduysa 3. dönemimizin en güzel eseri de Konyalılar Camii olacak. Bu eser, sadece Antalya'da değil, Türkiye'de adından söz ettiren güzel bir mabet olacak. Bu cami, Gazi Bulvarı üzerinde olduğu için Antalya'nın vitrininde güzel bir eser olacak. O cami Konyalıların hatırasını taşıyacak ve Düdenbaşı ile anılacak.”

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”
Cumhur ittifakı Kepez Belediye Başkanı Adayı Hakan Tütüncü, konuşmasını,
“Düdenbaşılı, Teomanpaşalı hemşehrilerim, bizim arkamızda durdukça daha çok şeyler yapacağız, müjdeler vereceğiz. Verdiğimiz müjdeleri de yerine getireceğiz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Geçmişte nasıl sizleri mahcup etmediysek, taleplerinizi bir bir yerine getirmek için geceyi gündüze kattıysak bugün de aynı şekilde çalışıyoruz. Yarın da aşkla, şevkle çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

2019.03.22 10:07:05

Yorum Yap