SON DAKİKA

logo

Dünyayı Değiştirmeye Kampüsten Başladılar

Erasmus değişim programı ile Türkiye’ye gelen öğrencileri bir araya getiren Akdeniz Üniversitesi ESN (ErasmusStudent Network) Şubesi, SocialErasmus kapsamında ‘Haydi Kampüsümüzü Temizleyelim’(Let’scleanupourcampus) etkinliğiyle sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Akdeniz Üniversitesine Erasmus Programı ile gelen öğrencilerin katılımıyla gönüllülük temelli temizlik hareketi ile başlayan projenin temel amacı; çevre bilincinin bireylere benimsetilmesi ve yaşanılabilir bir  dünyanın sürdürülebilir kılınması.

Akdeniz Üniversitesi ESN (ErasmusStudent Network) Şubesi’nin organize ettiği proje ile Türkiye’de farklı şehirlerde bulunan 38 ESN(ErasmusStudent Network) Şubesi’ne meydan okuma başlatan öğrenciler, böylece diğer şubelerinde katılımıyla diğer üniversitelerde de çevre temizleme hareketinin devam edeceğini belirtti.

Projenin yerel farkındalıktan ziyade ulusal çapta bir farkındalık hareketine dönüştürülmesini planladıklarını ifade eden öğrenciler; Türkiye’de bulunan otuz sekiz şubenin akımı desteklemesinin ardından da projeyi uluslararası boyuta taşımayı ve her sene aynı tarihte etkinliğin tekrar edilerek sürdürülebilir bir proje haline getirilmesini hedeflediklerini dile getirdi.

 

2019.03.21 13:35:09

Yorum Yap