SON DAKİKA

logo

KASAPLAR’DA SÖZEN RÜZGARI

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Millet İttifakı Manavgat Belediye başkan Adayı Şükrü Sözen, Kasaplar ve Kavaklı Mahallesi halkla buluşma toplantısını Kasaplar Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirdi. Toplantıya İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, partililer katıldı. Binlerce kişinin katıldığı mitingde İYİ Parti İlçe Başkanı Avcı’nın “Andımız’ı” yoğun alkış aldı.

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Millet İttifakı Manavgat Belediye başkan Adayı Şükrü Sözen konuşmasına 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünde başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi anarak başladı. Başkan Sözen Kasaplar ve Kavaklı Mahallesi halkına da güzel karşılamaları için teşekkür ederek, “Sizlerin bu samimiyetini bu sahiplenişinizi gördükçe inanın katmer katmer size borçlanıyoruz. Sizlere hizmet etmek adına içimizdeki heyecan her geçen gün artıyor” dedi.

 HİÇ BİR ŞEYDEN KORKMADIK,

KORKMAYA DA NİYETİMİZ YOK

Başkan Şükrü Sözen, son günlerde gelişmeleri Manavgat’ı misafirler ağırladıklarını belirterek, “Son 10 gündür ağırladığımız misafirlere bakarak nasıl zorlu bir süreçte mücadele ettiğimizi çok kolay anlayabilirsiniz. Biz bu ülkeye sevdalı bir evladıyız. Bu kente hizmet edeceğim, yaşadığım kente katkı yapacağım demenin neresi hata, neresi günah? Bu kadar üstümüze gelinmesinin, baskı altına alınmamızın anlamı ne ?bir türlü bilemedim. Önce ana baba evladıyım sonra da bu ülkeyi koşulsuz seven bir insanım. Ve herşeye ve her türlü zorluğa rağmen ayakta kalmasını bilen, bu toplumun dualarıyla bu topluma hizmet etmenin kutsal bir görev olduğuna inancımı kaybetmedim. Bir tek şey önemlidir. Sizlerin yorumlamaları ve değerlendirmeleri. Hiç kimseden, hiçbir şeyden korkmadım ve bu saatten sonra da korkmaya niyetim yok. Sadece gurur duyuyorum. Demek ki Manavgat bizim söylediğimiz gibi Türkiye’nin değil dünyanın en güzel ve en önemli kenti. Ne zaman gördünüz ki, 10 gün içinde bu özel kent, 6-7 tane devlet büyüğümüzü ağırlasın”

 MANAVGAT HALKINA DEĞER

Başkan Sözen, şöyle devam etti. “Kendinizi önemseyin. Son derece önemli insanlarsınız. 20 kere de 50 kere de 100 kere de bakanlar gelseler size hepsi değer. Bu ülke bizim ve bizim kalacak. Bu kent her türlü güzelliğiyle bizim ve herşeye rağmen bizim kalacak. Burada oluş amacımız, dik durmaya çalışmamızın amacı da bu” dedi.

 BEDEL ÖDEDİK ve ÖDEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Sözen, “Çocuklarımızın evlatlarımızın yarınlarımızın garantisi olan çok güzel rantı çok büyük kaynaklar var Manavgat’ta,.Ulualan, Oymapınar, Sorgun Çamlığı var. Manavgat’ta paha biçilemeyen deniz kenarlarımız var. Buradan bütün inancım, samimiyetim ve yüreğimle söylüyorum. Ne pahasına olursa olsun. Kimler ne hesap yaparsa yapsın o değerler bu Manavgat’ın evlatlarında, bu Manavgat’ta yaşayan kıymetlerimizde, çocuklarımızda kalacak. Kalmalıdır mutlaka. Bunun için dün bedel ödediysek, bu günde bedel ödemeye hazırız. Dik durmamız bu değerler Manavgat’ın, bu değerler Manavgat’ta kalmalıdır  buraları oradan buradan gelen holdinglere kimse veremez dememiz suç ise suç işlemeye devam edeceğiz” diye devam etti.

 ÜSTÜMÜZE GELİYORLAR

Değerli hemşerilerim bu gün duyguluyum.. Kentini bu kadar seven insanların iyi niyetle temiz duygularıyla bu görevlere gelmek isteyen insanların üstüne bu kadar gidilmez. Benim hayatta en değerli varlığım, haysiyetim şerefim. 55 yaşındayım yaşamımım her anında namusumla yaşamaya gayret ettim. Toplum değerlerine kıymet verdim. İki evlat yetiştiriyorum ikisini de aynı duygularla yetiştiriyorum. Bundan hiçbir yerde bundan bahsetmekten keyif almadım. Hayatımın en acı ve ızdırap verici süreleriydi. Evlatlarınızda o korkuluğun arkasından konuşmanın ne demek olduğunu kimse bilemez. Bize bunları reva gördüler. Hiçbir zaman gocunmadım. Zor süreçlerde sizlerin duası ve inancıyla her zaman dik durmaya gayret ettim. Bundan niye bahsetme ihtiyacı hissettiğimi anlatacağım size.

 DAVAMIZDAN BERAAT GELDİ

Başkan Şükrü Sözen, yargılandığı süreçlerle ilgili olarak “9.5 yıl bu davamı süründürdüler. Beni bir kez daha konuşturuyorlar. Bakan çocuklarını 3 ayda aklayıp, valizlerle paralarını faizleriyle 3 ay içinde geri ödedikleri süreçte 9.5 yıl davamı süründürdüler. Sonunda biz hata yapmışız. Senin hakkında kumpas kuran polislerin emniyetçilerin tamamı fetöcüymüş. Seni yargılayan hakim savcıların hepsi fetöcüymüş diyerek görevlerinden eksiksiz alarak mesleklerinden ihraç ettiler. Bu ne demektir, bize kurulan kumpası kabul ettiklerinin yorumudur. 9.5 yıldan sonra ne geldi. O kadar emek çekmelerine rağmen tek gün bile ceza veremeden, tek delik kuruş kamu zararı oluşturamadan beraat ettik. Ne oldu benim değil, çocuklarımın yaşadığı acıyı düşünün.

 OĞLUMUN OKULUNA GAZETE DAĞITTILAR

Tutuklu olduğum zaman o çaresiz koşullarda oğlum ergenlik çağındaydı Turgut Şen Anadolu lisesinde okuyordu. Ahlaksız bir gazete benim eli kelepçeli o resimlerimi çarşaf çarşaf basarak oğlumun sınıfına dağıttı, çocuğumun sınıfına dağıttı. Bu gün aynı gazete biten davama neticelenen davama rağmen o ahlaksız yapıların tutuklu olduğunu bile bile namertçe bugün 10 yıl önceki davadan medet ummaya çalışıyor. O dönemlerde de yummadım bu günde yılmıyorum. İnanın bu tarz ahlaksızlıklar, beni size bir kez daha bağlıyor, size bir kez daha hizmet etmek için şartlarımı sonuna kadar zorlayacağım. İşin en acı tarafı da budur. Toplumun önüne çıkıp mertçe kendini anlatması, yapacaklarını ifade etmesi ve bu topluma yakışacak şekilde siyaset yapması gereken insanlar bu tür insanlardan medet umarak siyaset yapıyorsa vay onların haline.

 KAMUOYU ARAŞTIRMALARI

ÇIKTIKÇA HUZURSUZ OLUYORLAR

İnsanlar onurları için yaşar, bu tarz şeylere tahammül sınırınız bir yere kadardır. Kendim için asla üzülmüyorum. Ama benim evlatlarım bu ülkeyi severek büyüyorlar. Belli değer yargılarını ruhlarında taşıyarak büyüyorlar. Onlara kimsenin hak etmedikleri şekilde zarar vermelerini istemiyorum. Herkes çıksın adam gibi siyasetini yapsın. Bu gün kamuoyu araştırmaları ortaya çıktıkça toplumun yorumları ortaya çıktıkça halkın sahiplenmesi şekil vermeye başladıkça huzursuz olmaya başladılar. Ama korkunun asla ecele faydası yok. Kamuoyu araştırmaları istedikleri gibi gelmeyince ağır ağır misafirlerimiz çoğaldı. Daha bakalım kimler gelecek. Hepsine Manavgat halkı yakışan şekilde misafirperverliğini yapacak. Hepsini gönlümüze kalbimize alırız. Ama şunu da kabul etmeyiz. Adayın kolunu kaldırarak devletin bütün bakanlıkları bu kardeşin arkasındadır demelerini de kabullenmeyiz. Ne kadar çirkinleşirlerse çirkinleşsinler biz bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Kutsal bildiğimiz bu görevi sonuna kadar layıkıyla yapacağız.Bu toplumun kıymetleri için, elinden giden kıymetlerimiz elimizden giderken, sesini çıkaramayanlar, sorulara cevap verecek. Manavgat halkı sizin göz diktiğiniz, farklı düşüncelerinize  alet etmeye çalıştığınız Ulualan Mevki de dimdik duracak. Orası çocuklarımızın.

 DEVLET MİLLET İÇİNDİR, AYRIM YAPMAZ

Başkan Sözen, hizmette ayrımcılık yapılmayacağını belirterek, “Devlet millet içindir. Devleti kuran yeşerten devleti ayakta kılan millettir. Millete rağmen devlet olmaz. Devlet toplum içindir, devlet halk içindir. Halkı yaşatmak yüceltmek içindir. Devlet ayrım yapmaz, ötekileştirmez birinin elini kaldırıp, birini yedi kat yerin dibine sokmaya çalışmaz devlet. Devlet adildir. Devlet adaleti kurgulayandır. Beni bu toplum beni Manavgat halkı göreve getirmişse kendine hizmet etme onurunu vermişse devletin her türlü kurumundan Manavgat halkının hizmet alması en doğal hakkıdır. Bu toplum kimi görevlendiriyorsa yasal olan taleplere devlet cevap vermek zorundadır. Sen oradansın buradansın diyemez. Yaparsa milleti cezalandırmış olur. Bunu buradan bütün adabım nezaketimle ifade etme ihtiyacı hisettim.”

 13 GÜN DİMDİK AYAKTAYIZ

Bugün tetikçiler devreye çıkmaya başladı. Klavye kahramanları bilgisayar başından insanların hayatını evlatlarını düşünmeden saygısızca yorum yapanlar ve onları yönlendirmenin kendilerine kar olacağını zannedenler devreye çıkıyor. Ama 13 gün kaldı. 13 gün dimdik ayakta dururuz. Biz nelere göğüs gerdik. Hiç kimse bu topluma borcumuzu ödememizin önüne geçemez. Bizlere otur dur diyecek tek merci halkımızdır. Güzel şeylerin olacağını biliyorum. Güzel günlerin geleceğini biliyorum. Toplumun üstündeki ağır yükün farkındayım. İnsanların ekonomi mücadelesi verdiğinin en yakın takipçisiyim. İnsanlarımız, Baskı ve sindirilmeye çalışmasından artık bıkmış. Artık insanlar markete gidemiyor, pazara çıkamıyor. Kendine yakışan şekilde oradan dönemiyor. Acı duyarak o pazardan çıkıyor. Gittiği pazardan çantasını dolduramadan çıkmanın ne demek olduğunu ağa çocukları asla bilmez”.

 BENİM ELİMİ SİZ KALDIRIN

Başkan Sözen, AK Parti adayının elinin bakanlar tarafından kaldırıldığını ima ederek, “BENİM elimi kaldırırsanız siz kaldırın. Başka hiçbir şeye hiç kimseye ihtiyaç hissetmiyorum. Bu memleket, bu ülke bizim. Değerlerimiz namusumuz şerefimiz. Onları konuna kadar koruma kollama noktasında bütün bilgimizi tecrübemizi kullanacağız. Sizlerle yönettik sizlerle yönetmeye devam edeceğiz. Bu çıktığımız yolda bu güne kadar rantçılar yanaşamadığı gibi yine yaklaşamayacaklar. Bundan emin olun” dedi.

 

 

2019.03.21 12:30:43

Yorum Yap