SON DAKİKA

logo

DİNÇ, Şen Şakrak

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, Güneş Mahallesi’nde mahalleliyle bir toplantı gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu toplantıda, barış ve kardeşlik mesajı verildi

Millet İttifakı CHP’nin Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına devam ediyor. Son olarak Güneş Mahallesi’nde mahalleliyle bir araya gelen Dinç, katılımın oldukça yüksek olduğu toplantıda konuştu. Güneş Mahallesi Kapalı Pazar yerinde gerçekleşen toplantıya gelir gelmez kendini halayın içinde bulan Dinç, daha sonra mahalleliyle Ankara Havası oynadı. Murat Dinç burada yaptığı konuşmasına, “Gördüğünüz gibi, bizler aynı bayrak altında halay da çekebiliyoruz, misket de oynayabiliyoruz, horon da tepebiliyoruz. Bizler kol kola girip, kardeşçe yaşayabiliyoruz. Bizi ayrıştırmaya, bölmeye, ötekileştirmeye çalışanlara inat, dil, din, ırk, mezhep ayırt etmeden, bu bayrak altında yaşayan herkesle omuz omuza yürümeye de devam edeceğiz” diye başladı. Coşkulu kalabalık tarafından uzun süre alkışlanan bu konuşmanın ardından belediyecilik anlayışından bahseden Dinç, “Sosyal bir belediyecilik yolu izleyeceğiz. Mesleğimin de getirisi olarak insan ayırt etmek ne demektir bilmem. Yine aynı şekilde, kimseyi herhangi bir sebepten dolayı ayırmadan eşit hizmet edeceğim. Kepez’in binaları daha yüksek olsun diye değil, insanları mutlu olsun diye çalışacağım” ifadelerine yer verdi. Daha sonra özetle projelerinden de bahseden Dinç, toplantı bittiğinde aracına gitmek için fotoğraf çektirmek isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Hiçbir vatandaşı reddetmeden fotoğraf çektiren Murat Dinç’in toplantı alanından çıkışı yaklaşık 1 saat sürdü.

 KEPEZ’E HİZMETİ GÖREV BİLDİM

Güneş Mahallesi’ndeki toplantının ardından, Şoförler Odası Düğün Salonu’nda bir bölge toplantısına katılan Dr. Murat Dinç, burada da yoğun ilgiyle karşılaştı. Oldukça kalabalık olan toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın’da katıldı. Açılış konuşmasını yapan Ahmet Aydın, “Göreve ilk geldiğimde Kepez’i alacağım demiştim. AKP İl Başkanı da ardımdan ‘Vizyonu dar’ yakıştırmasını yapmıştı. Ben de dedim ki, Muratpaşa sende değil, Konyaaltı sende değil, Manavgat sende değil, Kepez’i de biz alırsak, Büyükşehir sana kalır mı? Kepez bizim kırmızı çizgimiz. Kırmızı çizgimizi gözümüz kapalı Dr. Murat Dinç’e emanet ettik, Murat Başkanı sizlere, sizleri de Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu. Ardından mikrofonu eline alan Dinç, uyuşturucuyla etkin mücadele, kültür sanat etkinliklerinin geliştirilmesi, aş evleri, yaşlı bakım hizmetleri vb. hayatı kolaylaştıracak projelerinden bahsetti. Kepez’de tek amacının kalıcı izler bırakmak olduğunu bir kez daha vurgulayan Dinç, “Bu yola çıkma amacım Kepez’de çocukluğumu görmüş olmam. Ben gecekonduda büyüdüm. İmkansızlıklar içerisinde Tıp Fakültesini bitirdim ve mesleğimi elime aldığım ilk yıllarda tanıştığım Kepez’den 29 yıl kopamadım. Buraya ilk geldiğimde de çocukluğumu görüyordum, hala görüyorum. Bu demek oluyor ki Kepez, 29 yılda üzerindeki sefaleti, gecekondu görüntüsünü atamadı. Burada maddi imkansızlıklardan ötürü okuyamayan çocuklar var, pırıl pırıl gençler var. Bu çocukları okutmayı, para kazanmak isteyene iş vermeyi, karnı aç olana aş vermeyi kendime görev bildim ve bu yola çıktım. Bu yolun sonunda kazanan, bana inananlarla birlikte biz olacağız, dolayısıyla kazanan siz olacaksınız, Kepez olacak” şeklinde konuştu.

2019.03.19 12:46:56

Yorum Yap