SON DAKİKA

logo

Her Yıl Farklı Bir Yenilik

Kepez Kitap Fuarı’nı son gününde ziyaret eden Başkan Tütüncü, her ideolojiden, düşünceden insanların katılımıyla çok kültürlü, çok sesli bir fuar gerçekleştirildiğini belirterek, “Adeta bu fuarda Türkiye’nin fotoğrafı var.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Kitap Fuarı’nın son gününde de ziyaretçileri yalnız bırakmadı. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kepez Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Başkan Tütüncü, yoğun ilgiyle karşılaştı. İmza günleri ile okuyucularıyla buluşan yazarlarla sohbet eden Başkan Tütüncü, yayınevi stantlarını da tek tek gezdi. Fuar katılımcılarının memnuniyetini de sorgulayan Tütüncü, kitap fuarına gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

 

Çok kültürlü bir fuar oldu

 

Her görüşe sahip yayın evlerinin ve yazarların kendilerini bu fuarda özgürce ifade edebilmelerinin fuarın en önemli özellilerinden biri olduğunun altını çizen Tütüncü, “Her ideolojiden, düşünceden insanların katılımıyla çok kültürlü, çok sesli bir fuar gerçekleşti. Adeta bu fuarda Türkiye’nin fotoğrafı var. Ülkemizin çok sesli, çok kültürlü yapısını, bu güzellikler armonisini gelecek yıllarda da devam ettirmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

 

Bu heyecanı büyüteceğiz

 

Heyecanlı bir 10 günü tamamladıklarını belirten Tütüncü, çeşitli kültür sanat etkinlikleri armağan eden bir kültür şöleni gerçekleştirildiğini söyledi. Geçen yıl 380 bin katılımcıyla birincisi gerçekleştirilen Kepez Kitap Fuarı’nın heyecanla takip edildiğini hatırlatan Tütüncü, “Kulaktan kulağa ikincisinin ne zaman açılacağı sorusu yayılıyordu. Şimdi ise ikincisini açtık ve kapatıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu heyecanı daha da büyütmek istiyoruz” dedi.

 

Her yıl farklı bir yenilik

 

Kepez Kitap Fuarına, Antalyalı esnaf ve yayınevlerinin de katılmasını olumlu bulduğunu belirten Tütüncü, bu fuarda farklı sosyal sorumluluk projelerine de yer verildiğini hatırlattı. Her 50 liralık kitap satın alanlar adına bir portakal ağacı dikileceğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Uzun yıllar kalacak, estetik, zarafetli bir portakal bahçesi oluşturacağız. Gelecek yıl çok daha güzel etkinliklerle fuarımızın kapsamını genişleteceğiz.” diye konuştu.

 

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

 

2019.03.18 13:44:21

Yorum Yap