SON DAKİKA

logo

Biz Olunca Serik Kazanıyor

Serik’te konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik’e bu dönem önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek raylı sistem müjdesi verdi. Serik’in dünya liderlerini ağırlayan bir ilçe olduğunu hatırlatan Başkan Türel, “Serik tarihinde ilk kez köprülü kavşaklarla tanıştı. Şimdi de trenle tanışacak” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Serik seçim ofisini ziyaret etti. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Bakan Ersoy, Antalya’da tarım ve turizm sektörünün önemine değinerek, “Turizm sektörü Türkiye’de artık stratejik bir sektör olarak ilan edildi. Amacımız turizmi 12 aya yaymak ve tabana yaymak. Turizm ne zaman başarılı olur tabana yayıldığı zaman olur. Bölgede yaşayan halkta turizmden gelir elde etmeye başladığı o zenginlikleri halkla paylaşmaya başladığımız zaman turizm sektörü bölgede kalıcı olacaktır. Böylece dünya genelinden gelişmeye başlayacaktır ve rakipsiz olacaktır” diye konuştu.

Biz olunca Serik kazanıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türelde Serik’e bu dönemde çok önemli hizmetler yaptıklarını belirterek, “Dünya liderlerini Serik’imize getirdik. G20’yi Serik’te gerçekleştirdik. Serik, tarihinde ilk kez katlı köprülü kavşaklarla karşılaştı, tanıştı. Yapacak çok işimiz var. Kültür merkezi  yapıyoruz. İçinde büyük bir konferans salonu, kongre salonunun da olduğu. Biz, bir işe başladık mı çok hızlı bitiriyoruz. Senelerimizi almıyor. Bazı projeleri aylar içerisinde bitiriyoruz. Ama bizim olmadığımız dönemlerde bizim başladığımız projelerin çürümeye terk ediliyor. Ama biz kazandığımızda da Serik kazanıyor” dedi.

Serik’e tren geliyor

Serik’e raylı sistem getireceklerini müjdeleyen Başkan Türel, “Tren geliyor tren. Ben 10 sene önce Varsak’a tren gelecek demiştim, birileri bana bıyık altından gülmüştü. Ya Menderes de amma sallıyor demişlerdi ama işte ne oldu. Şimdi Varsak’a tren geldi. Şimdi Serik’e raylı sistem yani tren gelecek diyoruz. Gelir mi? Gelir. Bunların hepsi sizlerin destekleri sayesinde oluyor. Bu dönem çok şanslıyız. İnsan hayatında fırsatlar çok fazla ayağına gelmez. Bu dönem turizm sektöründe senelerce emek vermiş, turizm sektörünün duayen isimlerinden bir tanesi, memleketimizin evladı İbradılı Mehmet Ersoy, Medar-ı iftarımız, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Serik çok daha şanslı” diye konuştu.

 

 

 

2019.03.18 13:15:00

Yorum Yap