SON DAKİKA

logo

SÖZEN ILICA’YA CEZAEVİ YAPTIRANLARI HALKA ŞİKAYET ETTİ

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, Ilıca Mahallesi’nde halkla buluştu. Ilıca mahallesi halkı, Başkan Sözen’in seçimi kazanması Kapalı Pazar alanı girişinde dualar edip kurbanlar kesti. Şenlik alanına dönüşen Ilıca Mahallesi’nde Başkan Sözen havai fişeklerle, bayraklarla karşılanırken, yoğun bir sevgi seli yaşandı. Başkan, Sözen büyük bir nezaket içinde girişte halkla kucaklaştı, sarıldı, çocukları sevdi, büyüklerin ise ellerinden öperek, fotoğraflar çektirdi.

Başkan Şükrü Sözen’e İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Antalya eski Milletvekili Halkın doktoru Niyazi Nefi Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, meclis üyesi aday kadrosu , seçim komitesi ve partililer eşlik etti. Toplantıdan saatler önce alanı dolduran Ilıcalılar için ilk konuşmaları İyi Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı ve CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar yaptı. Her iki ilçe başkanı da konuşmalarında Başkan Sözen ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek için destek istedi.

VEKİL ÇOKAL, “SÖZEN’İN SAVAŞINA ŞAHİDİM”

Ardından söz alan İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, yerel seçimlerin Beka sorunu ile bütünleştirilmesinin yanlış olduğunu belirterek Türkiye’nin en büyük sorununun ekonomi olduğunu söyledi. Vekil Çokal, Ilıca’da cezaevi yapılan yerde kesinlikle üniversite yapılması gerektiğini de vurgulayarak, Dışişleri Bakanı MevlütÇavuşoğlu’na da gönderme yaptı. Çokal, “Meclis üyesiyken biliyorum. Belediye Başkanımız Şükrü Sözen bunun için çok savaş ve mücadele verdi. Bu savaşa ben de katıldım. Ben şahidiyim. Cezaevi yapılacak yerde kesinlikle üniversite yapılması gerekirdi. Bunu kesinlikle kınıyorum. Geçen Matso’nun toplantısında Manavgat’ı nasıl cezibe kenti yapılır dendiğinde biz de dedik ki, üniversite kliniği yapalım. Ama Bu laf yanlış anlaşıldı ki, semt polikliniği anlaşıldı heralde. Şöyle bir cevap geldi. 17 yıldır iktidarsanız. Cevap neydi biliyor musunuz. Buluşturun iktidar partisiyle alın hizmeti. Manavgat üvey evlat olmayı asla hak etmiyor. Kenti geçitlerle ikiye böldünüz. Sıra Sorgun Çamlığı’nı millet bahçesi yapmaya geldi herhalde” dedi.

 ACIMASIZCA CEZAEVİ YAPTILAR

Ardından yoğun alkışlarla sahneye çıkan Başkan Şükrü Sözen, Ilıca’da yaşayan tüm hemşehrilerine gösterdikleri yoğun ilgi ve alaka için teşekkür ederek konuşmasına başladı. Başkan Sözen konuşmalarında Ilıca’ya yapılan cezaevi konusuna yoğunlukla değindi. Sözen, kendisinden önce görev yapan yöneticilere teşekkür ederken, “Tabiki bizden önceki yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ama hak edenlere. Hakkını verenlere” dedi. Sözen konuşmalarına şöyle devam etti, “Bugün Ilıca’dayız biraz hatırlatma yapmak istiyorum. Manavgat’ın en güzel mahallesinden birinde bulunmaktayız. Üniversiteyi hak eden bir mahalle. 600 dönümlük üniversite alanımızı hatırlayın acımasızca cezaevi yerine dönüştürdüler. Şimdi orda o ucube yapı hızla ilerliyor. Öncelikle ürettiğiniz icraata geçireceğiniz insan odaklı olmak zorunda. İnsanın hayatında kolaylık güzellik getiren projeler olmak zorunda” dedi.

 DURUŞ KOYMAYANLARI HALK CEZALANDIRIR

Başkan Sözen, topluma rağmen proje üretildiğinde halkın bunu cezalandıracağını belirterek, “Topluma rağmen halka rağmen proje üretmeye kalktınız mı bu toplum mutlaka günü geldiğinde sizi cezalandırır. Eğer ki yaşadığınız bölgede yanlış bir icraat varsa yanlış bir proje adımları varsa o kentte o mahallede yöneticilik yapan insanların başıma acaba ne gelir acaba ben burda böylesine yanlış bir projenin oluşturulmasını kent kabul etmiyor diyerek bunu haykırırsam benim kolumdan tutup götürürler diye korkmamalıdır arkadaşlar. Bugün mutlaka ki bizi benimsemeyen dostlarımız hemşerilerimiz illaki olabilir Ilıca’da da olabilir. Saygıyla karşılıyorum. Siyaseti öğrendiğimiz kanaatindeyim herkes aynı noktada düşünemez ama bi beldenin güzel bir mahallenin geleceğini karartacak bir projeyi buraya dayatıyorlarsa dün burada yöneticilik yapan değerlerimizin insanlarımızın hemşerilerimizin herkesten önce yüreklice Ilıca’nın önünde yürümesi gerekmektedir duruş koyması gerekmektedir. Bana kimse kırılmasın “

 CEZAEVİ EYLEMİNDE

“TOPLU YÜRÜMEYELİM” DEDİLER

Başkan Sözen, “Elimizde pankartlarla cezaevi alanına yürüyüşe geçtiğimiz noktada ‘aman aman toplu yürümeyelim toplu yürürsek işte bir direniş olarak değerlendirirler kolumuzdan tutarlar götürürler’ diyenleri ben asla kabul edemem ve o insanların benim hakkımda yorum yapmasına asla izin vermem değerli hemşerilerim. Herkes üstüne alsın bu lafı kim istiyorsa”  dedi.

 “ESKİ YÖNETİM BİZDEN ÇOK ARSA SATTI”

Başkan Sözen, Ilıca’da satılan arsaların 2014’de devredilen belediye yönetimden kalan borçları ödemek için olduğunu da belirterek, eski belediyenin kendisinden çok arsa sattığını da söyledi. “Bugün Ilıca’da bana bırakılan Manavgat ölçeğindeki beldelerden kalan o büyük borçları ödemeye çalıştığım o zor süreçlerde Ilıca halkının olan 2014-2019 arası 50 tane arsa satmışız. Manavgat belediyesi olarak 50 tane. Bunu bir büyüğüm bir müddettir dile getiriyor. Az önce cezaevi alanına beraber yürüdüğüm o büyüğüm. Bakın aman toplu yürümeyelim diyen büyüğüm aman kimseyi kızdırmayalım diyen değerli büyüğüm. Hatırlatmak isterim Manavgat belediyesi buradaki bütün arsaları sattı bitirdi derken Manavgat belediyesinin sizlerden kalan o borçları ödemek için sattığını niye yorumlamıyorsun. 2004-2014 Ilıca’da kimin görev süreci o süreçte Ilıca’da dikkatinizi çekiyorum 114 arsa satılmış. 114. Bir şey söylerken söylediğin lafın bumerang gibi kendine döneceğini unutmayacaksın.Bizler doğru bildiğimizi yapıyoruz. Ilıca’da cezaevi yanlıştı başımıza ne gelecek diye korkmadan halkın duygularının bu doğrultuda olduğunu bilerek halkla beraber orada olduk. Mücadelemizi verdik serzenişlerde bulunduk gerekli ilgili mercilerle görüştük ama neticesinde pazara varmadı” dedi.

 HERKES MANAVGAT’IN ÖZ EVLADI

Sözen her konuda vicdanlarının rahat olduğunu dile getirerek, “Ama vicdanımız rahat.  Bu Manavgat çocuklarımızın ülkemin neresinden gelirse gelsin Manavgat’a artı değer katan hemşerilerimizin gençlerimizin. Gerçi, Manavgat’a taşınan Manavgat’ın birer değeri olan hemşerilerimizinde çok dikkate aldıklarını söyleyemeyeceğim.  Her gittiği yerde ben Manavgat’ın öz evladıyım diyor öz evladıyım. Manavgat’ta doğup büyümek Manavgat’ın öz evladı olmaya yetmiyor. Manavgat’ta bir insan hayatını kazanıyorsa Manavgat’ta bir insan işiyle uğraşıyorsa örfüyle adetiyle duruşuyla Manavgat’a katkı yapıyorsa en az benim ve senin kadar Manavgatın öz evladıdır öz. Ama bunu sen anlayamazsın bunu sen bilemezsin” dedi

2019.03.18 09:44:33

Yorum Yap