SON DAKİKA

logo

Anadolu’nun Hikayeleri Kepez Kitap Fuarı’nda

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği ‘Kepez Kitap Fuarı’ dolu dolu etkinliklerle ziyaretçilerini ağırlıyor. Kitapların büyülü dünyasında yolculuğa çıkan minik kitap severler de, Anadolu’nun seçkin hikayelerinin anlatıldığı bu fuarda keyif dolu saatler geçiriyorlar

Geçtiğimiz günlerde kapılarını kitapseverlere aralayan 2. Kepez Kitap Fuarı, her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu yıl 2.si düzenlenen Kepez Kitap Fuarı, farklı teması ve zengin etkinlik tablosu ile dikkat çekiyor. Ünlü yazar, gazeteci ve televizyoncuları hayranları ile bir araya getiren Kepez Kitap Fuarı, çocuklar içinde özel etkinlikler düzenliyor. Antalya’da yaşayan her çocuk kitap fuarını gezebilsin diye her gün binlerce öğrenciyi ücretsiz servislerle okullarından alan Kepez Belediyesi,  çocuk ve gençleri 2.Kepez Kitap Fuarı’nda ağırlıyor. Antalyalı öğrenciler gün boyu sevdikleri yazarların imza ve söyleşilerine katılma imkanı bulurken, minik kitapseverlerde alana kurulan sahnede rengarenk kostümlerle canlandırılan hikaye anlatımlarını dinliyor.

Kitap Fuarının teması çevre

Kepez Belediyesi, her yıl yeşil alan miktarını çoğaltarak sahip çıktığı, çevreci belediyecilik anlayışını bu yıl Kitap Fuarı’na da taşıdı. Kitap Fuarı’ndan 50 liralık alış veriş yapan kitapseverler adına Kepez Belediyesi, 1 portakal ağacı dikecek ve portakal bahçesi oluşturulacak. Bu yıl 200’ün üzerinde yayınevi ve150’nin üzerinde imza günü ve söyleşinin düzenleneceği 2. Kepez Kitap Fuarı,  on binlerce kitapseverin buluşma noktası olacak. Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında  örnek olan kitap fuarı, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde 17 Mart tarihine kadar 09.00 ile 19.30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

2019.03.12 11:23:34

Yorum Yap