SON DAKİKA

logo

Bizi Değil , Kadınlarımızı Engellediniz

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu’nun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenleyeceği Kadınlar Günü etkinliği Finike Belediyesi’ne ait salonların dol olduğu gerekçesiyle iptal edildi.

İptal kararını açıklayan Dülgeroğlu, kendilerine salon verilmemesi üzerine etkinliğin 8 Nisan 2019’da ilçede bulunan 3 düğün salonunda birden aynı gün yapılacağını ifade ederek, “Salon vermeyerek, bizi değil Finike’mizin kadınlarını engellediniz” dedi.

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenleyeceği konser etkinliği Finike Belediyesi tarafından salonların dolu olduğunun bildirilmesi üzerine iptal edildi. Etkinliğin iptal edilmesi üzerine açıklama yapan Başkan Adayı Dülgeroğlu, yapılan ayıp bize değil, Finikeli kadınlarımızadır. Eğlence hakkı engellenen kadınlarımız bunun hesabını soracaktır” şeklinde konuştu.

“Önce dolu demişlerdi”

Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Seçim Koordinasyon Merkezi’ne(SKM) gelen vatandaşlara yaptığı açıklamada, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik yapma kararı aldık. Bunun içinde 2 sanatçı ayarladık. 27 Şubat’ta da Finike Belediyesi’ne salon için çeşitli kanallar aracılığıyla müracaatta bulunduk. Daha önce hem ofis açılışımızda hem de mitingimiz için platform istemiştik ama vermediler. Bizde bunu Kumluca Belediyesi’nden temin etmek zorunda kalmıştık. Bu durumun Kadınlar Günü’nde başımıza geleceğini hiç düşünmemiştik. İlçede bulunan 5 salonun 8 Mart’ta dolu olduğu cevabı verildi. Gündüz saat 14.00-17.00 arasında herhalde bölgemizde bulunan bütün gençler düğün için doldurmuşlar hem de gündüz vakti. Maalesef salonların dolu olduğunu yetkililer MHP Finike İlçe Başkanımız Hakan Türksoy Akpınar’a ilettiler” dedi.

“İptal ettiğimizi sosyal medyadan duyurduk”

Salon için araya AK Parti Finike İlçe Başkanı ve 2 kişiyi daha soktuklarını dile getiren Dülgeroğlu, “Sanatçılara para yatırdığımızı söyledik ve bize geçtiğimiz Pazartesi gününe kadar haber verilmesini istedik. Salı öğlen oldu cevap yok, Çarşamba öğlen oldu yine cevap yok, perşembe saat 15.30’da bize haber verdiler. Ancak biz salon olmadığı için iptal ettiğimizi sosyal medyadan duyurarak, konseri 8 Nisan 2019’da yapacağımızı ifade ettik. Sonradan bize bir tane salon tahsis ettiklerini söylediler. Ancak biz her şeyi iptal etmiştik. Biz de sizlere iptal ettiğimizi duyurmak için sosyal medya hesaplarımızdan duyuru yaptık. Bunun üzerine sosyal medyadaki duyurumuzu kaldırmazsak açıklama yapacaklarını söylediler. Bizde kaldırmayacağımızı söyledik. Bunun üzerine açıklama yaptılar. Ancak yaptıkları açıklamalar baştan sona yalan ve kendi suçlarını ortaya çıkarıcı ifadelerle dolu. Ne yaparlarsa yapsınlar Cumhur İttifakı’nın zaferini engellemeye güçleri yetmeyecektir” diye konuştu.

“Bizi değil kadınlarımızı engellediler”

‘Şartlar ne olursa olsun yapılan çok ayıptır. Bu ayıpta bize değil, Finikeli kadınlarımıza yapılmıştır. Hakkı yenen biz değil, Finikeli kadınlarımızdır’ diyen Nail Dülgeroğlu, “Ekip arkadaşlarımız ve kadınlarımızla yaptığımız görüşme neticesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini bir ay erteleyerek 8 Nisan’da hem de Finike Merkez, Hasyurt ve Turunçova’da bulunan 3 düğün salonunda aynı anda yapacağız” dedi. 

2019.03.08 10:19:04

Yorum Yap