SON DAKİKA

logo

Kepez’den Sıfır Atık Projesi’ne Destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vizyon projesi olarak kabul edilen ‘Sıfır Atık Projesi’ne, Kepez Belediyesi’de okullarda düzenlediği eğitim seminerleriyle binlerce çocuğa ulaşarak destek veriyor.

Kepez Belediyesi, Sıfır Atık Projesi’nin okullarda binlerce çocuğa ulaşabilmesi için kolları sıvadı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde cumhurbaşkanlığı külliyesinde başlatılan ’Sıfır Atık’ projesine Kepez Belediyesi’nden de destek geldi. Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Erensan Geri Dönüşüm Firması işbirliğiyle, Kepez’deki okullarda israfın önlenmesi, doğal varlıkların korunması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık uyandırmak için eğitim seminerleri veriliyor.

Geri dönüşüm ve sıfır atık eğitimi

Sıfır Atık Projesi’ne destek amacıyla başlatılan geri dönüşüm ve sıfır atık konulu eğitim seminerleri geçtiğimiz günlerde Mehmet Kemal Dedeman İlköğretim Okulu ve Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.  Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Erensan Geri Dönüşüm Firması işbirliği ile düzenlenen eğitim seminerlerin de çocuklar geri dönüşüm ve sıfır atık konularında bilgilendirildiler. Eğitim seminerlerinin ardından okullara, cam, kağıt, plastik ve metal  atık toplama kutuları yerleştirildi.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vizyon projesi olarak kabul edilen ‘Sıfır Atık Projesi’ çocukların çevre bilinci ile temiz bir dünya’da büyümesini ve kaynakların da doğru bir şekilde kullanılmasını amaçlıyor. 

2019.03.05 12:58:37

Yorum Yap