SON DAKİKA

logo

Yeşil Alanlarda Türkiye Şampiyonu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 4 mahallenin bir araya geldiği halk gününde, “Herhangi bir tahsis almadan Türkiye’de kişi başına en fazla yeşil alan üreten metropol ilçe belediyesi Muratpaşa’dır. Sizin belediyenizdir” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin “Bize size geliyoruz” sloganıyla düzenlendiği Halk Günlerinde bu kez Varlık, Altındağ, Deniz ve Bahçelievler Mahalleleri bir araya geldi. Muratpaşa Belediyesi’nin Varlık Kapalı Pazar yerinde düzenlenen halk gününe mahalle sakinlerinin ilgisi yoğundu.

Mahallelilerle kucaklaşan Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, ilçede ve Varlık, Altındağ, Deniz, Bahçelievler Mahalleleri’ndeson 5 yılda yapılan hizmetleri rakamlarıyla anlattı. Mahallerde düzenlenen halk günlerinin Muratpaşa Belediyesi’nin ‘hesap verebilirlik ve şeffaflık’ ilkelerinin bir sonucu olduğunu belirten Başkan Uysal, “Sizin vergilerinizi harcıyoruz. Böbürlenmeye hakkımız yok.  Ne yaptıysak sizin vergilerinizle yapılmıştır. Biz, sadece, sizin vergilerini organize ediyoruz. Dolayısıyla iş sizindir. Başardığımız her şey sizin başarınızdır” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin 5 yıl içinde, caddeleri, sokakları ve parklarıyla büyük bir değişime imza attığına dikkat çeken Başkan Uysal,  “Herhangi bir tahsis almadan Türkiye’de kişi başına en fazla yeşil alan üreten metropol ilçe belediyesi Muratpaşa’dır. Sizin belediyenizdir. Yine aynı şekilde kişi başına en fazla asfalt döken belediye, Muratpaşa Belediyesidir” diye konuştu.

Muratpaşa’da aynı zamanda hizmetleri herkese eşit ve adil bir şekilde ulaştıran bir kamu yönetimini anlayışının hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Uysal, “Muratpaşa’da her vatandaş birinci sınıftır. Muratpaşa’da ötekimiz, yabancımız yoktur. Muratpaşa’mızdabütün insanlarımız başımızın tacıdır” dedi.

 

2019.03.01 11:07:11

Yorum Yap