SON DAKİKA

logo

Başkan Gül’den Kuzdere’ye Teşekkür

Kuzdere Mahallesi Seçim Hizmet Ofisi’nin açılışında konuşan Kemer Belediye Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, “Kuzdere hep bize sahip çıktı. Belediyemize bağlı değilken bile destek verdiniz ve bize inandınız .Biz de bu desteğe layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

Kuzdere Mahallesi’nde altyapısı ve asfaltı büyük oranda tamamlanan Mustafa Kemal Caddesi ile Kemer Belediye Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül’ün Kuzdere Mahallesi Seçim Hizmet Ofisi’nin açılışı birlikte gerçekleştirildi. Başkan Gül’ün ev sahipliğinde yapılan açılışa CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Ergün Büyükbaş, CHP ilçe yöneticileri ile kadın ve gençlik kolları üyeleri,belediye meclis üyeleri ve adayları, muhtarlar ve çok sayıda Kuzdere Mahallesi sakini katıldı.

“KUZDERE BİZE HEP SAHİP ÇIKTI”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Mustafa Gül,  “Toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Kuzdere hep bize sahip çıktı. Belediyemize bağlı değilken bile destek verdiniz ve bize inandınız.  Biz de bu desteğe layık olmaya çalışıyoruz. 1996 yılında Kemer ilçesinin içme suyunu sağlayan Güverte Su Kaynağı bir kuruma verildi. Üzerine 300 yataklı bir otel ve restoranlar yapılacaktı..Sizinde büyük desteğiniz ile bu kaynağın elimizden alınmaması için önemli mücadele verdik. Bu direnişimizi gören bakanlık aynı gün su kaynağımızın tahsisini iptal etti. 2009 yılında Yine Güverte Su Kaynağı’nın tahsisi İl Genel Meclisi’nde onaylandı. Televizyonda canlı yayına çıkıp o günkü sayın Valimize çağrıda bulunduk. Sağolsun Sayın Valimiz bu konuyu gündeme aldırıp İl Genel Meclisi’nden tahsisin iptalini sağladı” dedi.

“KUZDERE’Yİ İMARA KAVUŞTURDUK”

Kuzdere’nin imarının büyük oranda bittiğini kaydeden Gül, “2009 yılında Kuzdere bölgemizde imar çalışmalarına başladık. Uzun soluklu bir iş oldu. Buradaki yaşayan vatandaşlarımızın istediği gibi yüzde 40’lık bir imarı getirmeyi başardık. Kuzdere’nin imarı geleli 1.5 yıl oldu. Burada nasıl bir altyapı, nasıl bir yol yapacağımızı nasıl modern bir şehir yapacağımızı eserlerimizle gösterdik ve gösteriyoruz. Şu an açılışını yaptığımız Kuzdere’de Mustafa Kemal Caddesi önemli bir yatırımımız oldu. Burada asfaltın altına bir servet gömdük. Büyük bir altyapı yatırımı yaptık ve özlediğimiz caddeye kavuştuk. Akşamları da ışıl ışıl oluyor” dedi.

“KUZDERE’YE BAKIN BİR DE GÖYNÜK’E BAKIN”

Kendisinin de çok yakında Kuzdere’ye taşınacağını kaydeden Kemer Belediye Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, “ Ben de 10 gün sonra Kuzdereli oluyorum. Kuzdere’deki evime taşınıyorum. DSP adayının oğlu ise kendi babasının belediye  başkanlığı yaptığı ve imar planını çıkarttığı Göynük’ü beğenmeyip gidip Antalya merkezde ev alıp oraya yerleşiyor . Göynük’te imar planının yanlış yapılmasından dolayı büyük sıkıntılar var. Antalya Büyükşehir  Belediyesi ile ilgili olan kısmını büyük oranda çözdük. Bakanlık bölümünü de çözdüğümüz zaman inşallah önümüzdeki günlerde Göynük halkının da yüzünü güldürecek yeni bir imar planı getireceğiz” diye konuştu.

KUZDERE’YE AVM VE KÜLTÜR MERKEZİ

Kuzdere Mahallemize bir Alışveriş ve Kültür Merkezi kazandırıyoruz. İçinde 3 tane sinema, konferans merkezi, kafetaryalar, mağazalar, spor kompleksleri ve yüzme havuzunun bulunduğu, sohbetli düğünlerin yapılabildiği inanç bahçesininbulunduğu bir merkez olacak 13 Mart’ta buranın ihalesi var. İhaleye gerekli yasal şartları sağlayan herkes girebilir.  Eğer ihaleye katılan olmaz ise daha önce aldığımız karar gereği belediye olarak kendimiz burayı tamamlayacağız. Burası tamamlanınca Kuzdere’nin değerini artıracak güzel bir yatırım olacak.

“TEKİROVA’NIN DA İMARI BİTTİ”

Diğer mahallelerdeki imar çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Mustafa Gül, Buradan sizinle müjdeli bir haberi daha paylaşmak istiyorum.  13 yıldır imarı bitirilemeyenTekirova’mızın imarı bakanlıktan geldi. Hemen askıya asıp önümüzdeki günlerde 18 uygulamasına başlayacağız. Sırada Kuzdere’nin turizm bölgesine giren az bir kısmı kaldı. Onun yanında da heyecanla beklediğimiz Belbidi İmar Planı var. Onu da en kısa sürede getireceğiz” dedi.

“EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK OLUYORUZ”

Eğitime verdikleri destekleri de anlatan Başkan Gül, “DSP adayı Göynük’e okul yaptırmakla övünüyor. Elbette biz okula karşı değiliz. Benim döneminde Kuzdere’de 2 okul yaptırdık. 27 ülkeden 35 üniversitenin öğrencilerinin gelip staj gördüğü Sualtı Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni yaptırdık. Mustafa Bilici geçtiğimiz  Meclis toplantısında “Kemer’de üniversite mi var” diye soruyor. Evinin karşısında bulunan denizcilik okulundan haberi yok. Gül ailesi olarak Arslanbucak’ta, Kiriş’te, ilçe merkezimizde bir çok ilkokul, ortaokul ve lise yaptırdık. Biz eğitime her zaman katkı sağlıyoruz. 4572 öğrencimize bilgisayar ve tablet hediye ettik. 3512 öğrencimize bisiklet, 1741 öğrencimize satranç takımı hediye ettik. İlçemize Denizcilik Fakültesi kurulması için de çalışmamız sürüyor. 10 bin metrekare yer verdik ancak bu yetersiz geldi 60 bin metrekare alan gerekiyormuş. İnşallah ormandan bir tahsis alırsak bu yeri göstereceğiz ve fakültenin kurulmasını sağlayacak. Kemer’de bir de denizaltı müzesi de kuruyoruz. Kemer’de batık gemilerin maketini örneğin Paris 2’nin aynı modeleni burada su altında sergileyeceğiz. Önümüzdeki günlerde temel atma töreni gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“MİTİNGLERİNE SADECE 150 KİŞİ GELDİ”

Konuşmasında DSP’nin Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu’nu yönelik eleştirilerde bulunan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Adayın biri ortalığa bir sürü araba saldı. Araba çokluğunda sanki bütün halk arkasında gibi bir algı yaratmaya çalışıyor. Araba çokluğuyla bu işler olmaz. Eğer oynamakla dans etmekle bu iş olsaydı Nesrin Topkapı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olurdu. Halkımız bunu görüyor. Rahmetli Ecevit’e saygımız büyüktür. Ancak onun kurduğu partiyi ne hale getirdiler. Koskoca Genel Başkanın, Meclis üyesi adaylarının ve belediye başkan adayının toplantısına sadece 150 kişi katıldı. Takke düştü kel göründü. Hocanın arabasının lastiği patladı. Bir de buradaki, Kuzdere’deki kalabalığa bakın. Bizim mahalle toplantımıza binlerce kişi geliyor. Onların Genel Başkanı’nın mitingine 150 kişi katılıyor. Onlarda Kemer Belediyesi’ne ihanet etmiş, çıkar sağlamak isteyip de sağlayamamış insanlar. Bunlar çamkesen böceği gibi dizilmişler. Kemer halkı kimin doğru söylediğini iyi biliyor. Bunun karşılığını son 1 ay zarfında yapmış olduğumuz bütün toplantılarda görüyoruz” dedi.

“KİMİN KOKUŞMUŞ OLDUĞUNU HALKIMIZ BİLİYOR”

Kemer Belediye Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, konuşmasına şöyle devam etti, “3-4 gün önce bir toplantı yapmışlar. Sosyal medyada da paylaşmışlar.  DSP’nin meclis üyesi adayı Mustafa Bilici ve karşısında biraz önce bahsettiğim terör örgütü destekçisinin oğlu var. 1 Nisan’da Mustafa Gül’ün cezasını seçimi alamazsak da keseceğiz” diyorlar. Mustafa Bilici, de çıkmış meclis üyesi arkadaşlarımıza “kokuşmuşlar” diyor. Ne şu ana kadar birlikte çalıştığım ne de yeni hiçbir meclis üyesi adaylarımızdan hiç biri  kokuşmuş değildir.Onlar önce,  2008 yılında Kemer Belediye’mize ait olan ait oteli nasıl satmaya çalıştıklarının hesabını versinler.  1994 yılında belediye başkanı iken yaptırdığım, 1997 yılında hizmete açtığımız oteli o dönemin Başkanı Hasan Şeker ile Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici bu oteli satmak için girişimde bulundular. Ancak meclis üyeleri bile ona destek vermedi.  Bu otelin satılmaması için büyük mücadele verdik ve oteli sattırmadık. Kokuşmuş birisi varsa o gün bu oteli sattırmaya çalışan menfaatçi guruptur. Dürüst insanlara leke atmayın, kendinize bakın. Bunu halk takdir ediyor. Bu ayak oyunları ile bir yere varamazsınız” dedi.

 

 

2019.03.01 10:42:47

Yorum Yap