SON DAKİKA

logo

Elmalı MYO’da Kariyer Söyleşileri Başladı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nin başlamasıyla Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlaması amacıyla “Kariyer Söyleşileri” başlatıldı. Kariyer söyleşilerinin ilk konuğu Elmalı Kaymakamı Fatih Ahmet Kurt oldu.

 • Öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin açılışında konuşan MYO Müdürü Doç.Dr.Halil Demir;“Yüksekokul olarak her dönem çeşitli sosyal içerikli aktiviteler yapmaya çalışıyoruz. Bu dönem de farklı meslek alanlarından kişilerle öğrencilerimizi buluşturmayı düşünüyoruz. İlk konuğumuz ilçemizde bu yıl göreve başlayan Elmalı Kaymakamı Fatih Ahmet Kurt. Öğrencilerimizin yararlanacağı bir söyleşi olmasını diliyorum.” dedi.

  Sözlerine Çorum’un bir köyünde kız ve erkek çocuklarını okutmak için mücadele veren bir ailenin çocuğu olarak doğduğunu söyleyerek başlayan Kaymakam Kurt, öğrencilik yıllarındaki zorluklardan bahsederek günümüz ile kolaylık ve zorlukları açısından kıyaslama yaptı.

  Geçmişte bir silgiyi bile bulmanın zor olduğu zamanlarda okuma yazma oranı düşük olduğundan daha kolay iş bulunabildiğini, günümüzde üniversite, fakülte, bölüm, yüksekokul sayısının arttığını dolayısıyla üniversite mezunu sayısının arttığını belirten Kurt, iş bulma yarışının giderek zorlaştığını söyledi. Kaymakam Kurt sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişten günümüze baktığımızda, artık sizlerin kendinizi çok daha iyi yetiştirmeniz gerekiyor. Sadece üniversite bitirmek artık çok fazla şey ifade etmeyebiliyor. Bilgisayar kullanmasını bilmek geçmişte çok şey ifade ederken günümüzde herkesin sahip olduğu bir özellik durumuna geldi. Günümüzde sadece bir yabancı dil bilmek bile bazen yeterli olmuyor. İyi olmak bile yetmiyor. En iyi olmak için çalışmalısınız.”

  Kaymakam Fatih Ahmet Kurt, sözlerinin sonunda bütün öğrencilere kapısının açık olduğunu, isteklerini, dileklerini ve hatta sohbet etmek için bile gelebileceklerini söyledi. Söyleşi sonrasında MYO Müdürü Demir tarafından günün anısına bir hediye takdim edildi.

  Öğr. Gör. Fatma YİĞİT AÇIKGÖZ

  Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü

   

  İletişim İçin

  Gülsüm ERKAN

  Tel: 0 242 310 19 80 - E-mail:gulsumerkan@akdeniz.edu.tr

2019.02.28 13:40:02

Yorum Yap