SON DAKİKA

logo

KALEMLER VE İNCİLİPINAR’DA BAŞKAN SÖZEN RÜZGARI

Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, Halkla Buluşma Gezileri kapsamında gittiği Kalemler ve Evrensekiİncilipınar Mahalle’lerinde coşkuyla karşılandı. Başkan Şükrü Sözen’e CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, Millet İttifakı ve CHP Belediye Meclis üyesi adayları, İYİ Parti ve CHP gençlik kolları, kadın kolları, seçim komitesi üyeleri eşlik ederken, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin de destek verdi. Mahalle ziyaretlerinde İyi Parti Gençlik Kolları ve CHP Gençlik Kolları üyesi gençlerin birlik ve beraberliği ve uyumlu çalışmaları dikkat çekti.

İYİ PARTİ ve CHP İLÇE BAŞKANLARI EL ELE

İlk konuşmayı yapan CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, tüm Türkiye, Antalya ve Manavgat’ta barış ve huzur dolu bir seçim olmasını dilediklerini belirterek, “Halkın kazanacağı bir seçim olmasını diliyor, Manavgat’ta Millet İttifakı Adayımız Şükrü Sözen için, Antalya’da ise Muhittin Böcek için destek istiyoruz” dedi.  İyi Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı ise kendisini tanıtarak, “Türkiye’mizin geleceğinden korktuğum için siyasete girdim. Siyasette çekinme zamanı olmadığını düşündüm. Gerçekten güç birliği yaparak geleceğimize, Atatürk ilke ve devrimlerimize sahip çıkma zamanıdır. Millet İttifakı olarak İyi Parti ve CHP güç birliği yaparak el birliği ile bir şeyler yapmak için yola çıktık. Millet İttifakının kazanacağına inanıyorum” dedi.

 MANAVGAT’IN DEĞERLERİNE

SAHİP ÇIKMAK TECRÜBE İSTER

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, konuşmasına 78 kırsal mahalle ziyaretinde kendisini köy insanının misafirperverliği ile büyük coşku ve sevgiyle karşılayan vatandaşlara teşekkür ederek başladı. Kalemler Mahallesi’nin kendi köyü ve evi olduğunu belirten Başkan Sözen, tüm mahalle halkının kendisinin komşusu olduğunu vurguladı. Türkiye’nin güç ekonomik koşullarında özellikle köy insanının geçim sıkıntısı içinde olduğunu belirten Başkan Sözen, buna rağmen halkın ayakta kalmak için mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Sözen, Manavgat’ın büyük yatırım ve hizmetlerle günden güne büyüdüğünü ve kent büyürken yaptığı belediye başkanlığında kendini yetiştirdiğini söyledi. Manavgat’ın geleceği olan değerlere, sahip çıkmanın tecrübe istediğini vurgulayan Sözen, bu tecrübeyi 10 yılda edindiğini söyledi. Göreve talip olurken yayınladığı vaad kitapçığının 4 katı hizmet yaptıklarını belirten Başkan Sözen, tüm Manavgat halkının bu gelişime ve büyümeye tanık olduğunu söyledi.

 BİZ AĞLAMAYIZ TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK GÖREVİMİZ

Başkan Sözen, sözlerine şöyle devam etti. “İki adayız. Aday olan kardeşim, köylerde ağladığımı söylüyormuş. Ben ağlamıyorum, en zor anlarımda bile ağlamadım. Ama toplumu bilgilendirmek benim görevim. Bunu kimse ağlamak olarak değerlendirmesin. Büyükşehir Yasası ile birlikte elimizden giden gelir kalemlerini hizmet götüreceğimiz halka söylemek zorundayım. 10 yıldır delik kuruşun kavgasını verdik. Gittin şurayı şu holdinge pazarladın diye kimse diyemez. Çıktım binlerce insanın önünde konuştum. Ama bu değerler Manavgat’ta kalmalıdır diye kavga vermeyenler şimdi adaylığa talip oldu. Bunları anlatmak benim görevim, bilerek oy kullanmanız lazım”

 ÜNİVERSİTE ALANINA CEZAEVİ

Çevre yolunda kilometrelerce üst geçit yaptırdılar. İster ağlama desinler. Yapmayın diye feryat ettim. O zaman da bu kardeşim ilçe başkanıydı. Bu doğru proje değildir. Mevcut maliyetinin 10 da birine battı çıktılarla konuyu çözeriz dedim. 300 trilyon liraya mal oldu. Bu parayla tüm köylerin kanalizasyonunu, alt yapı sorunlarını çözebilirdi. Üst geçitler Alanya’ya giden hemşerilerimiz içi yapılmıştır. Cezaevi yapılıyor. O zaman da isyan edip duruşumuzu koyduk. Bu kent huzurlu bir kenttir. Cezaevi burayı huzursuz eder dedik. İllegal yapıları bu cezaevi besler. 600 dönüm üniversite alanına cezaevi yapıyorlar.

 BU GÜNE KADAR TOPLUMU GÜLDÜREMEDİNİZ

Milletin yüzü gülecek diyorlar. Ben de onlara gülüyorum. Herkesin siyasi düşüncesine saygılıyım. Ama yerel yönetimler farklı, belediyecilik farklı. Yüzü gülecekle olmuyor. Kardeşim Tarım Bakanlığına mı soyunuyorsun sen. Yerel iktidar genel iktidar sizde. Değerli bir 5 yıl geçti. Elinizdeki saydığınız yatırım kalemlerinin 300 trilyonu üst geçitler. Manavgat’ı iktidarla buluşturalım lafına da gülüyorum. Bütün güç ve yetki elinizde neyi buluşturacaksın. Türkiye’nin yüzü gülecek dediler genel seçimde. Esnafın üstünde 7-/8 kredi borcu var. Borçsuz insan yok. Nasıl toplumun yüzü gülecek. Bu toplum yük altında. Bu toplumun nasıl bir sıkıntı içinde olduğunu bilemezsen idarecilik yapamazsın. Hissedeceksin önce.

 PROJELERİNİ KENDİ ANLATMIYOR

İktidarın etkili olduğu pek çok kurumdan 20’nin üzerinde ödül aldı Manavgat Belediyesi. Kendini yenileyen bir belediyeyiz. Manavgat Belediyesini öfke ve korku belediyeciliği olarak adlandırıyorlar. Adam evladından korkar mı. Şükrü Sözen’i bir tek korumayla gören yoktur. Gecenin 2 sinde 3 ünde Manavgat’ın en ücra yerinde bile gezebiliyorum. Bu anlayışla yetişen bir insan toplumu korkutur mu. Bu siyaset yöntemi değil. Bu toplum hizmet istiyor. Toplumun önüne çıkın ne hayal ettiğinizi söyleyeceksiniz. Manavgat’ın 5 yılı ile ilgili neler yapacaklarını belirten proje tanıtım toplantısı yaptılar. Şükrü Sözen kendi projelerini kendi anlatır. Bu güne kadar öyle oldu. Toplumun önüne çıkar hatasıyla sevabıyla dilinin döndüğünce kendi anlatır. Az önce otelde proje tanıtım toplantısında sayın başkan adayının tanıtacağı projelerin tamamını Menderes Başkan anlatmış. Bunları değerlendirin. Bir insan Manavgat’la ilgili neler hayal ettiğini çıkıp samimiyetiyle bunları ifade edemiyorsa bunu siz bilirsiniz. Siz değerlendirin. 

2019.02.28 11:18:32

Yorum Yap