SON DAKİKA

logo

Tütüncü'den Hizmet Yağmuru

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Varsak Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Sitesi esnafına ve bölgede oturan vatandaşlara talep ettikleri hizmetlerin yapılacağının müjdesini verdi.

Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Varsak Zeytinlik Mahallesi’ndeki Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Sitesi esnafını ziyaret etti.
AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi adayı İsmail Kaya’nın organize ettiği ziyarette Tütüncü, sitedeki işyerlerini gezerek, esnafın taleplerini dinledi. Tütüncü,  hurdacılar sitesinin çevresindeki konutlarda oturan vatandaşların da yanlarına giderek, onlarla bir süre sohbet etti.
Sohbette vatandaşlar, konutlarının bulunduğu bölgeye park ve kapalı semt pazarı yapılmasını istedi.

Hurdacılar esnafı hizmete doyacak
Tütüncü, daha sonra esnafın ve bölgede oturanların bulunduğu kalabalığa yönelik bir konuşma yaptı.  Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasında, esnafa ve vatandaşlara şu hizmetlerin müjdesini verdi: Hurdacılar sitemizin yağmurdan dolayı asfaltı bozulan tüm yollarının bakım ve onarımını yapacağız. Site yönetiminin isteği olan otopark düzenlemesini Mart ayı içerisinde tamamlayacağız. Sitemizin yağmur suyu drenajı ile ilgili sıkıntısını da çözüyoruz.  Fen İşleri Müdürlüğümüz, sitenin yollarındaki kırmızı kot (yükseklik) çalışmasını tamamladı. Yağmur suyu drenaj çalışmasını da bu yıl içerisinde bitireceğiz. Daha sonra Hurdacılar Sitesi’nin tüm yollarının sıcak asfaltını yapacağız. Site esnafımızın cami isteği var. Belediye olarak camileri, hayırsever ve dernek işbirliği ile yapıyoruz. Esnafımız, cami yaptırma ve yaşatma derneğini kursun. Daha sonra belediye olarak da biz de caminin projesini, temel kazısını yapacağız. Caminin inşaatını ise Hurdacılar Sitemiz ile imece usulü ile gerçekleştireceğiz.

Park ve pazar isteğine, yapma sözü 
Bölgedeki apartmanlarda oturan ailelerimiz, çocukları için park istediler. Bu parkı yapma sözünü burada veriyorum verdim. Parkı, yaz döneminde bitirmiş olacağız. Bölgede yaşayanların ihtiyacını giderecek tarzda büyük bir kapalı semt pazarı yapamayız. Ancak 35-40 satıcının olduğu kapalı pazar yerini de konutlar faydalansın anlamında yaptıracağım. Bu pazarı, 2019’un son döneminde tamamlayacağız.”

Yeni site arayışına destek
Başkan Tütüncü, Varsak Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Sitesi Kooperatifi’nin yeni bir yer talebiyle ilgili de şunları kaydetti: “Yeni bir site yeri bulmanız konusunda kooperatife yardımcı olacağım. Konuyla ilgili kooperatife resmi bir danışman atayacağım. Bu resmi danışman yeni site arazisinin bulunması, bürokratik işlerin yapılması konusunda hizmet verecek. Arazinin tahsisinin alınması, imar planlarının yapılması çalışmalarını da takip edeceğiz. Bu işi neticelendirmek pek de kolay olmuyor. Sizlerin talebini yerine getirmek için gereken desteği sağlayacağız.”

“Sözümüz suyun üzerine yazılan yazı değildir”
Bu ziyaretinde birçok hizmetin sözünü verdiğini hatırlatan Tütüncü, “Bizim verdiğimiz sözler öyle suyun üzerine yazılan yazı değildir. Bizim sözlerimiz yerine getirilecek olan sözdür.” dedi.

“Şehirleşen Kepez fotoğrafını görerek, sandığa gidin”
Cumhur ittifakının AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, konuşmasının sonunda kendisini dinleyenlere şöyle seslendi:
“Kepez’in tüm mahallelerinde çok farklı bir değişimi, farklı bir gelişimi yaşıyoruz. Hastaneleriyle, okullarıyla, müzeleriyle, spor tesisleriyle, yeni açılan yollarıyla, temalı parklarıyla, kültür, sanat tesisleriyle, tapu ve imar problemleri çözülmüş mahalleleriyle şehirleşmiş bir Kepez var. Bu büyük fotoğrafı görerek,  sandık başına gitmenizi istiyorum. Desteklerinizi bekliyorum. Çünkü biz birlikte yol yürüyerek, güzel işler yapmaya gayret ederek böylesi hizmet dolu dönemleri yaşayalım istiyoruz. Hepinizi çok seviyorum.”
Ziyarete AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da eşlik etti.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

2019.02.28 11:09:33

Yorum Yap