SON DAKİKA

logo

HAYIRSEVER ERTEN’DEN AKSU’YA OKUL

Hayırsever İş Adamı İsmail Erten Aksu’da Fettahlı Mahallesine ortaokul yaptıracak. Okulun protokolü Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun makamında imzalandı.

Eğitime verdiği destekle tanınan İş Adamı İsmail Erten, 4. okulunu Aksu’da yaptıracak. Fettahlı Mahallesine yapılacak olan 8 derslikli okulun protokolü Antalya Valiliğinde imzalandı. İmza törenine; Vali Münir Karaloğlu, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen ve hayırsever iş adamı İsmail Erten katıldı.

Eylül ayında eğitime başlayacak olan okula İsmail Erten’in vefat eden oğlu Süleyman Erten’in ismi verilecek. Oğlunun adını bir okulda yaşatmanın mutluluğunu yaşayan Erten, oğlu adına Aksu’ya bir de lise yaptıracağını açıkladı. Erten’e eğitime verdiği ciddi katkılarından dolayı teşekkür eden Vali Münir Karaloğlu, “İsmail Erten’e yaptırdığı ve yaptıracak olduğu okullar için teşekkür ediyoruz. Allah hayrını kabul etsin. Rahmetli oğlunun adını vereceği okulun yapımına hemen başlanacak ve okul hızla tamamlanacak. Bakanlığımızın yanı sıra Antalya’da ciddi bir hayırsever kitlesi de okul yapımına destek oluyor. Hayırseverlerin desteği bizim için çok kıymetli.” dedi. 

2019.05.21 12:59:56

Yorum Yap