SON DAKİKA

logo

Aydoğmuş Mahallesi’ne Yeni Park

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçenin dört bir yanına yeni yaşam alanları inşa ederek, Antalya'nın en yeşil ilçesi unvanını açık ara elinde tutuyor.

Eğitim, kültür sanat, spor ve sağlık alanlarında dev yatırımları ilçeye kazandıran Kepez Belediyesi, modern kentleşmenin yaşandığı bölgede semt parklarına da büyük önem veriyor.  Modern yaşam alanlarını bölgeye kazandıran ve çevreci projeler üreten Kepez Belediyesi, semt parkları ile de ilçenin yeşil dokusunu koruyor. Kepez, Antalya'da hem semt parkı sayısı olarak, hem de kişi başına düşen yeşil alan miktarı bakımından ilk sırada yer alıyor. Aydoğmuş Mahallesi'ne de yeni bir semt parkı inşa eden Kepez Belediyesi ekipleri, 1216 Sokak'ta çalışmaları sürdürüyor.

Çalışmalarda sona gelindi

Mahalle ve çevresine hem yeşil alanıyla oksijen üretecek, hem de kentin ortasında dinlenme imkanı sunacak yeni semt parkı, toplamda 850 metrekare alanı kapsıyor. İçerisinde yürüyüş yolları, oturma grupları, pergoleler, oyun alanları ve yeşil alanları bulunacak olan yeni semt parkı, Kepez'in tüm diğer semt parkları ile aynı kalite ve konfora sahip şekilde inşa ediliyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin sosyal donatı alanlarının her gün artmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek, yeni parkın ilçeye ve mahalleye hayırlı olmasını temenni etti. Aydoğmuş Mahallesi'nin yeni parkı çalışmaların tamamlanmasının ardından hizmete açılacak.

 

2019.05.06 12:41:27

Yorum Yap