SON DAKİKA

logo

Kepez'in Gönül Sofraları Kuruluyor

Kepez Belediyesi’nin on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te kurduğu iftar sofraları, bu yılda gönülleri birleştirecek. Kepez’in gönül sofralarının ilki Ramazanın ayının birinci günü Ulus Mahallesi’nde kurulacak.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te ilçesindeki 68 mahallede kurduğu iftar sofraları ile gönülleri birleştiren Kepez Belediyesi, bu yılda binlerce Kepezliyi gönül sofralarında buluşturacak. Kepez Belediyesi’nin iftar sofrası kurma geleneği bu yılda Ulus Mahallesi’nden başlayacak. Ramazan ayının ilk günü 6 Mayıs Pazartesi günü Ulus Mahallesi 2115 sokakta kurulacak olan gönül sofraları Ulus, Özgürlük, Yeşiltepe, Zafer ve Yükseliş Mahalle sakinlerini bir araya getirecek.

Tütüncü, “Lokmalarımızı paylaşmalıyız”

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif’in de okunacağı Ramazan sofralarında eller dualar için açılacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçen yıl on bir ayın sultanı Ramazan’da 100 bin hemşehrisi ile gönül sofralarında, 35 bin hemşehrisi ile de ikram çeşmelerinde buluştu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gönül sofralarında bir araya gelebilmenin tarifsiz bir mutluluk olduğunu dile getirerek, “Eğer biz aile isek, o zaman beraber iftar etmeli, lokmamızı paylaşmalı, beraber olmayı ve kardeş olmayı başarmalıyız” dedi. 

2019.05.03 11:41:23

Yorum Yap