SON DAKİKA

logo

Konyaaltı Belediyesi Barınağına, Gönüllü Desteği...

Sokak hayvanlarına uygulanabilir sağlık teknikleri ve yöntemleriyle Türkiye’de ilk üç arasında yer alan Konyaaltı Belediyesi Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, vatandaşlar içinde sokak hayvanlarını yakından tanımak anlamına geliyor.

Her yıl bin 500’ü öğrenci toplam 5 bin kişinin ziyaret ettiği, 800 kişinin de sokak hayvanı sahiplendiği Konyaaltı Belediyesi Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, barınağı ziyaret eden genç-yaşlı herkese sokak hayvanlarıyla iletişim kurabilme fırsatı sunuyor. Bununla birlikte kimi vatandaşlar ise mama bağışında bulunaraksokak hayvanlarının yeme içme ihtiyaçlarının giderilmesine katkı koydu. Garanti Gönüllü Yoncalar Gurubu, yaptıkları mama bağışı sonrası hayvan barınağını gezerek, ilgili veteriner hekimlerden bilgi aldı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sokak hayvanları için uygulanabilecek hemen hemen her türlü sağlık ekipmana sahip olduklarını bildirdi. Kanserden kısırlaştırmaya kadar pek çok ameliyatı yapabildiklerini dile getiren Başkan Semih Esen, "Hayvan barınağımız Antalya’nın ve de Türkiye’nin en modern tesislerinden biri. Şu anda barınağımızda 200'e yakın hayvan bulunmakta. Bunlar sokakta gezen, hasta olan ve bakıma muhtaç olan hayvanlar. Burada rehabilite ediyor, kısırlaştırıyoruz. İlaçlarını veriyoruz. Sağlıklarına kavuştukları zamanda doğal ortamlarına salıyoruz. Bu günde mama bağışı yaparak bizlere bu yolda destek olan gönüllülerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

2019.04.30 12:25:40

Yorum Yap