SON DAKİKA

logo

Başkan UYSAL'ın 1 Mayıs Mesajı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesinde bir araya geldiği belediye çalışanlarına “Müreffeh, üreten, paylaşan, demokrasisi daha gelişmiş, hak ve özgürlükler şeması daha zenginleşmiş, geleceğe umutlu bakan bir Türkiye Cumhuriyeti içinde daha nice 1 Mayısları kutlamayı temenni ediyorum” diye seslendi.

Başkan Uysal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Park ve Bahçeler, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlükleri çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Ermenek Mahallesi’nde bulunan tesislerinde düzenlenen yemekte Başkan Uysal, işçilerle aynı sıraya girdi, tabldotuna yemeğini alıp yerine geçti. 

Türk Halk Müziği sanatçısı İlke Türkdoğan’ın küçük bir konser de verdiği yemekte konuşan Başkan Uysal,  Türkiye’nin çok ağır bir ekonomik krize, derin bir yoksulluğa ve üretimsizliğe sürüklendiğini söyledi. Ekonomik kriz derinleştikçe demokratik kısıtlamalarını da derinleşeceğine dikkat çeken Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Türkiye’mizi Gazi Mustafa Atatürk’ün gösterdiği muasır uygarlıklar seviyesine çıkarma idealini yok etmek isteyenler var.  Türkiye’yi umutsuz, idealsiz bırakmak isteyenler var.  Türkiye’yi dağınık bir Ortadoğu ülkesi olarak hayal edenler var. Türkiye’nin 100 yıllık aydınlanma dinamiği onların en büyük engeldir. Onların önündeki en büyük engel, sizlersiniz, bizleriz.Çocuklarımızın yaşayacağı, çocuklarımızı büyüttüğümüz ülkeyi üçüncü dünyaya mahkum etmek, ekonomisi verimsiz, demokrasisi yok edilmiş bir ülkeye dönüştürmek isteyenlerin önündeki en büyük engel Atatürk ve aydınlanma önderleriyle geliştirdiğimiz dünyadaki en üst düzey ülkeleri yakalama, geride bırakma, müreffeh, demokratik, çoğulcu bir ülkede yaşama idealimizdir. Bu duygularla 1 Mayıs İşçi Bayramımız kutluyorum. Müreffeh, üreten, paylaşan, demokrasisi daha gelişmiş, hak ve özgürlükler şeması daha zenginleşmiş, geleceğe umutlu bakan bir Türkiye Cumhuriyeti içinde daha nice 1 Mayısları kutlamayı temenni ediyorum.”

Türkiye böylesini bir süreci yaşarken Muratpaşa Belediyesi olarak kişi başına en fazla asfalt döken, yeşil alan üreten, yeraltı çöp konteyneri üreten belediyelerden biri olduklarını belirten Başkan Uysal, sosyal hizmetler alanında ise Birleşmiş Milletler kriterlerine göre yapılan bir araştırma sonuçlarına insani gelişmişlik düzeyinde Türkiye’nin en önde gelen belediyesi olduklarını söyledi. Yine kültür ve sanat alanında Muratpaşa’nın markalaşmış, gelişmiş bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Bütün kamu hizmetlerini herkese eşit dağıtan bir düzenimiz olmasıyla Muratpaşa halkımız yüksek bir oy oranı, dikkat çeken bir oy artışıyla bizi yeniden görevlendirmiştir” dedi.   

Başkan Uysal, konuşmasının ardından halaylarla ve oyun havalarıyla işçilerle kol kola 1 Mayıs’ı kutladı. 

2019.04.30 09:33:48

Yorum Yap