SON DAKİKA

logo

ARADAN 100 YIL GEÇTİ, KIYMETLERİ DAHA DA ARTIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderlerini minnetle, hasretle, sevgiyle, saygıyla anıyorum. Aradan 100 yıl geçti, onların kıymetleri giderek artıyor” dedi

Andımız okundu

Muratpaşa Belediyesi’nce düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, kent meydanında Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, Meclis Üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Muratpaşa Belediyesi kreş öğrencisi Eylül Mira Çeker’in Andımızı okurken, tüm katılımcılar hep bir ağızdan eşlik etti. Törende ayrıca Muratpaşa Belediyesi kreşlerinin öğrencileri 23 Nisan şiirleri okudu.

 Millet iradesi

Başkan Uysal, törende yaptığı konuşmada; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve

aydınlanma önderlerinin Kurtuluş Savaşı’nın öncesinde, sırasında ve büyük zafer sonrasında millet iradesinden vazgeçmediklerinin altını çizdi.  Başkan Uysal; “Kendileri yetki kullanmak yerine milletin geleceğinin aydınlık, muasır uygarlık düzeyinin üzerinde olmasını yeğ tuttular. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderlerini minnetle, hasretle, sevgiyle, saygıyla anıyorum. Aradan 100 yıl geçti, onların kıymetleri giderek artıyor. Tarihte kalacaklarına, bugün dünya üzerindeki davranışlar ve seviye görüldüğünde değerleri daha da artıyor. Artmaya da devam edecek. Çocuklarımızın; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, bahtları ve yolları açık olsun” dedi.

 Kumbara istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal ve Başkan Yardımcıları da görevlerini çocuklara devretti. Başkan Uysal, koltuğunu Muratpaşa Belediyesi Kreşi öğrencisi 6 yaşındaki Karan Yücel’e devretti. Karan Yücel, kreş ve parklar için Başkan Uysal’a teşekkür ederken tasarrufun önemine dikkat çekerek Muratpaşa Belediyesi’nce çocuklara kumbara dağıtılmasını önerdi.

 Kavga ve kötü söz istemiyoruz

Başkan yardımcıları Muratpaşa Belediyesi Kreş öğrencileri 6 yaşındaki Ela Trışaola ve 5.5 yaşındaki Ela Yungucu ise oyuncaklarla dolu parklar yapılmasını isterken, “Biz okulda arkadaşlarımızla kavga etmiyor, birbirimize kötü söz söylemiyoruz. Ama anne babamız televizyonda haberleri izlerken birbirlerine kötü söz söyleyen, kavga eden insanlar görüyoruz. Kimsenin kavga etmemesini, birbirlerine kötü söz söylemesini istemiyoruz” dedi.

 Başkan Uysal ve katılımcılar daha sonra çocuklarla birlikte pasta kesti.

 

 

 

 

 

2019.04.24 08:49:34

Yorum Yap