SON DAKİKA

logo

Başkan Esen'den 23 nisan Mesajı

Gönüllülük esasına göre topladıkları malzemelerle Şanlıurfa'ya giden Antalya Döşemealtı ilçesinde yaşayan 15 genç, Suruç ilçesi Bostancılar Ortaokulu'nu boyadı. Okulun kitaplık ve pano ihtiyacını da karşılayan gönüllü gençler, öğrencilere spor, giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu. Gönüllü gençler adına konuşan Doğukan Dağlar, "Benim ilk okul arkadaşım o okulda öğretmen olarak görev yapıyor. Yaptığımız sohbetlerde okulun bazı eksik ve ihtiyaçlarının olduğunu öğrendim. Bu durumu arkadaşlarımla paylaştıktan sonra bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verdik. Bunun üzerine gerekli malzemeleri temin ettikten sonra Şanlıurfa'ya gittik. Öğrencilerin mutluluğu bizi de sevindirdi " dedi. Döşemealtılı gençler bu projenin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan Bademağacı ve Dağbeli Anaokulu öğrencilerine oyuncak dağıtıp birlikte pasta kesti. Gençler, çocuklarla birlikte eğlenip oyun oynadı.

23 Nisan 1920 tarihi, milletimizin bağımsızlığını ve egemenliğini sembolize etmektedir. Öncelikle, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kuruluşunun 99’uncu yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığımız bugünde, onur ve gurur içinde olduğumu belirtmek isterim.

Milli egemenliğimizin ilan edildiği bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildi. Gözlerindeki pırıltıda ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz çocuklarımız, küçücük bedenlerinde atan kocaman yürekleriyle bizleri geleceğe taşıyorlar.Geleceğimizin teminatı olan çocukların kendilerini geliştirmeleri, araştıran ve sorgulayan donanımlı bireyler olarak yetiştirmelerini sağlamak biz yöneticilerin en önemli görevlerinden biri. Bu sebeple çocuklarımıza sahip çıkacak, onların yarına daha umutlu ulaşması için gayret edeceğiz.

Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek ‘bayram’ olan bu günde; kalplerindeki masumiyet ve gözlerindeki ışıkla yarınımızı aydınlatan çocuklarımızın sağlıklı bir aile ve toplum yapısı içinde büyümelerini temenni ediyorum. Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyorum.

2019.04.22 15:19:45

Yorum Yap