SON DAKİKA

logo

Esnaf Hakkettiği Payı Almalı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Valiliği himayesinde, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile düzenlenen Turizm Sezonu Açılışına katıldı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun öncülüğünde, 'Kapalı Yol' olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi'nde açık havada esnafa yönelik kahvaltı düzenledi. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Turizm Sezonu Açılışına Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ile birlikte, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ATSO Başkanı Davut Çetin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Vali Karaloğlu, Antalya'da turizm sektörünün baş sektör olduğunu, turizmin iyi gitmesi durumunda birçok sektörün pozitif etkilendiğini söyledi. Antalya'nın dünyanın en güvenilir şehirlerinden biri olduğunu belirten Karaloğlu, bunun altında çok büyük emek olduğunu söyledi. Görevinin bu şehri güvenli tutmak olduğunu kaydeden Karaloğlu, esnafın turizmden hakkettiği payı almasını istediklerini söyledi.

Turizm Haftasının öncelikle Antalya’ya ve esnafa hayırlı olmasını dileyen Başkan Semih Esen, Antalya’nın turizmden elde ettiği gelirden esnafın hakettiği payı alması gerektiğini söyledi. “Taze bir belediye başkanı olarak içinizden çıkan bir arkadaşınız olarak bu konuyla ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.” diyen Semih Esen şöyle konuştu; “Turizmden şehir içindeki esnafın umulan payı alması bazı şartlara bağlıdır. Tatilini Antalya’da geçirmek isteyen turistlerin bir sebebi olması lazım. Bu sebeplerden bazıları esnaf tarafından, bazılarının biz yöneticiler, bazıların ise sanatçı ve kültür adamları tarafından oluşturulması gerekir. Bütün bunların da birlik ve bütünlük içinde yürütülmesi son derece önemlidir. Bizler bu anlamda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Yeni turizm sezonunun tüm Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, vatandaşlarla birlikte animasyon gösterilerini izledi. 

2019.04.18 14:00:50

Yorum Yap