SON DAKİKA

logo

ANTALYA’DA 16 MİLYON TURİST HEDEFİ

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Komisyonu Başkanı Atay Uslu 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Atay Uslu mesajında;

Tarihi, kültürel mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Türkiye’nin bir turizm ülkesi olarak, artık markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, ayrıca turizm sektörünün gelişmeye son derece açık ve geliştikçe kendisiyle beraber diğer alanların gelişimine de hız kazandıran öncü bir sektör olduğunu vurguladı.

TURİZMDE YENİ HEDEFİMİZ SAYI KADAR, TURİST BAŞINA KAZANCI ARTTIRMAK

Milletvekili Atay Uslu mesajına şöyle devam etti:

"Turizmin başkenti Antalyamıza Ocak, Şubat ve Mart aylarında gelen turist sayısı 571 bin 207’ye ulaştı. Mart ayı sonu itibariyle üç ayda gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25'lik artışla 571 bin 207 oldu.

 2018 YILINDA  TURİZMDE REKORLAR KIRILDI.

Turizm sektörü ve devlet olarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak üzere tüm tedbirleri aldık. Turizm Sezonunun iyi geçmesi için yoğun çalışmalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımızı Sektör ile oteller, seyahat acentaları ile yoğun işbirliği ve istişare içerisinde devam ettiriyoruz.

Antalya olarak, geçtiğimiz yılı yaklaşık 14 milyon turisti ağırlayarak kapattık. 2018’de tüm zamanların rekorunu kıran Antalyamız’da, 2019 yılı için hedef 16 milyon yabancı turisti ağırlamak. Hem turist sayısında artış hem de turizm gelirlerinde artışı hedefliyoruz.  Yeni hedefimiz farklı konseptlerde turizmi geliştirerek, turist başına turizm gelirini yukarı çekmek. Bu hedefi hem Pazarı hem de turizm konseptini çeşitlendirerek gerçekleştireceğimizi biliyoruz ve bu amaçla çalışıyoruz.

Turizm Haftası’nı kutluyorum. Ye turizm sezonun Ülkemiz için, Antalyamız için güzel ve kazançlı geçmesi temenni ediyorum, sektörün paydaşlarına, değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum.

2019.04.18 11:09:34

Yorum Yap