SON DAKİKA

logo

Kepez Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

Kepez Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerin ardından yeni kadrosu ile ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

İlçenin her anlamda çok daha ileriye taşınması için durmadan çalışan Kepez Belediye Meclisi, seçimle görevine kaldığı yerden devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 22 Ak Parti, 5 Milliyetçi Hareket Partisi, 18 Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi ile Kepez Belediyesi Bürokratları hazır bulundu. Yerel seçimlerin ardından yenilenen meclis kadrolarıyla toplantıda hazır bulunan siyasi parti temsilcileri, meclis açılış konuşmalarında yeni dönem için iyi dileklerde bulundular. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de meclisi güzel dileklerle selamlayarak, "Seçimlerin büyük bir demokratik olgunlukla gerçekleştirilmiş olması hepimiz açısından güzel bir gelişmedir. Yeni dönem meclisimizin Kepez için yine hayırlı ve güzel kararlar almasını temenni ediyorum. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Önümüzdeki beş yılda geçmiş dönemlerde olduğu gibi, birlik beraberlik içerisinde, Kepez paydasında birleşerek güzel hizmetler yapmak nasip olsun.” dedi.

Örnek meclis

Başkan Tütüncü, açılış konuşmasında birlik beraberlik temeline vurgu yaparak örnek bir imaj çizildiğine işaret ederek, "Kepez Belediye Meclisi, bundan önceki  on yıllık zaman zarfında iktidar ile muhalefet arasında çok ciddi bir uyumun olduğu, Antalya'nın en örnek belediye meclisi olarak kayıtlara geçmiştik. İnanıyorum ki önümüzdeki beş yıllık zamanda da birlik ve beraberlik içerisinde sevgi, saygı ve kardeşliği esas alan çalışmalarla yoluna yolculuğuna devam edecektir. Halkımız seçimlerde demokratik tercihi ortaya koydu. Kepez'in bütün mahallelerine, bütün insanlarına hizmet etmek bizim ve bu meclisin en önemli sorumluluğudur. Problemlerimize çözüm üretmek ve şehrimizin gelişimine katkı koymak için yola çıktığımız bu beş yılımızın da bereketli geçeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Kazanan yine Kepez olacak

Tütüncü, parti ayrımı yapmaksızın beraberlik vurgusu içerisinde tüm meclis üyeleri ile birlikte Kepez için yola çıkacaklarını tekrar ederek, " Kepez'in gelecek hedeflerini birlikte gerçekleştirecek olmamızdan duyduğum tarifsiz mutluluğun heyecanı içerisinde olduğumu da ifade ediyorum. Hepimiz farklı siyasi görüşlere sahibiz ama hepimiz bu şehrin insanıyız. Farklılıklarımızı zenginlik kabul edecek ve birbirimize sevgi saygı içerisinde burada çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bütün meclis üyesi arkadaşlarım benim için eşit mesafededir. Demokratik tercihini sandıkta kullanan tüm hemşerilerimize teşekkür ederek, tüm belediye meclisi arkadaşlarıma da tekrar hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Bu dönemde de kazanan yine Kepez olacaktır."dedi.

Komisyonlar belirlendi

Açılış konuşmalarının yapıldığı Kepez Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısına komisyonların oluşturulması ile devam etti. Parti grup sözcülerinin açıkladığı adaylar, açık ve kapalı oylama usulleri ile komisyonlara ayrılarak yeni dönemin temsilcilerini belirledi. Meclis toplantısı, 2018 yılı faaliyet raporunun oy birliği ile onaylanmasının ardından sona erdi.

Kepez Belediye Meclisi yeni dönem komisyonları şu şekilde belirlendi:

Kepez Belediye Meclisi Başkan Vekili

-Süleyman Acar

Meclis Katip Üyeliği

-Fatma Tutan

-Süleyman Acar

Encümen Üyeleri

-Serhat Demir

-İsa Sarpdağ

-M.Emin İlhan

Plan ve Bütçe Komisyonu

-Yusuf İşeri

-Ali Fidan

-Ali Koç

-Cafer Turgay

-Yılmaz Yıldız

İmar Komisyonu

-Murat Menzilcioğlu

-Nejat Ateş

-Elif Derya Canbulut

-İbrahim Yılmaz

-Eren Kurt

Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu

-Ramazan Poyraz

-Ramazan Çakır

-Halil Oya

-Halil Yurtsever

-İbrahim Velican

İsim Tespit Komisyonu

-Ali Koç

-M. Arslan Başak

-Halil Oya

-Mustafa İlhan

-Ahmet Şahin

Kentsel Gereksinimler Komisyonu

-Eşraf Ural

-İsmail Kaya

-Ali Fidan

-Veli Yılmaz

-Cengiz Avcı

Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu

-Hatice Sütçü

-Halil Oya

-Ramazan Poyraz

-M. Ali Çetin

-Nesibe Bahadır

Akdeniz Belediyeler Birliği Temsilcileri

Dilaver Tanık

-Fatma Tutan

-Elif Derya Canbulut

-Nebi Sezgin

-Adem Çelik

Tarihi Kentler Birliği Temsilcisi

-Nejat Ateş

Çiftçi Mallarını Koruma Komisyonu

-Ramazan Çakır

-Ali Koç

-Nebi Sezgin

-Hatice Sütçü

-Elif Derya Canbulut

Esnaf Sicil Takip Komisyonu

-Nebi Sezgin

-Fatma Tutan

-Süleyman Acar

-İbrahim Velican

Adem Alkan

 

 

2019.04.15 12:44:07

Yorum Yap