SON DAKİKA

logo

Kepez’de Nisan Ayı Sanatla Renkleniyor

Kepez Belediyesi’nin tiyatro, sergi, konferans, konser, yarışma, seminer alanında düzenlediği onlarca etkinlik Nisan ayında da ilçe sakinlerini kültür ve sanatla buluşturuyor.

Kepez Belediyesi, her ay onlarca kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Kepez Belediyesi, Nisan ayında da ilçe sakinleri için birbirinden özel etkinlikler hazırladı. Kepezli çocukları beyaz perde ile buluşturan ‘Çocuk Filmleri Gösterimi’ Nisan ayında da devam ediyor. Yarım milyon izleyici kitlesine ulaşan Kepez Belediye Tiyatrosu(KBT), bu ayda birbirinden güzel oyunlar ile yine sahne alıyor. Keloğlan’ın Aklı, Eskici Dükkanı, Düğün Evi Oyun Evi adlı tiyatro oyunları yine izleyicilerini hem güldürecek, hem de düşündürecek. Müzikli masallar etkinliğiyle de Rapunzel, Hansel ve Gretel, Pamuk Prenses ve Cüceler, Bremen Mızıkacıları ile çocuklar masalların büyülü dünyasına yolculuk yapacak.

Konserler, sergiler, şenlikler  

Kepez Belediyesi tiyatro gösterilerinin yanında bu ay bol bol düzenlenecek konserler ile de ilçe sakinlerinin kulaklarının pası silinecek. Bahar konserleri, solo halk konseri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konseri, yörelerimiz türkülerimiz konseri, Avrupa-Türkiye şarkılarla ile bahar konserleri Kepezlilere keyifli saatler sunacak. Her ay düzenlenen Şehrimi Tanımak İstiyorum, Kepez’de Engeller Kalkıyor, Başarılı Öğrencilere Gezi Programı, Yetim Çocuklar Gezi Programı, Elmalı Kültür Gezileri Nisan ayında da devam edecek. Yaşamın tuvallere yansıdığı resim sergileri de sanatseverleri ağırlayacak.  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün gençlerle bir araya geldiği,   ‘Gençlik Buluşmaları’da hız kesmeden Nisan ayında da devam edecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da kutlanacağı bu ayda, Kepez Belediyesi çocuklara çok özel etkinliklerin hazırlandığı bir şenlik armağan edecek.  İlçeyi kültür ve sanatın adresi haline getiren Kepez Belediyesi, Nisan ayında da dolu dolu etkinlik takvimi ile sanatseverleri bekliyor.

 

2019.04.09 15:49:15

Yorum Yap