SON DAKİKA

logo

Kepez İlçesinde Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Denetim Uygulaması Yapıldı

Geleceğimizin teminatı olan çocukların daha güvenli bir ortamda eğitim ve öğretim görmelerini, güvenli bir ortamda gelişim sağlamaları, her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve tehlikeli maddelerden korumak, okulların çevresinde bulunan yerlerin daha huzurlu ve güvenli hale getirilmesi amacıyla;

Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele,Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ile Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinden müşterek ekipler oluşturularak, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan okul ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe vb. yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. yerlerde, 05 Nisan günü 13.00-16.00 saatleri arasında denetim uygulaması gerçekleştirilmiştir.
Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Yapılan Denetim Uygulamasında; (15) Okul çevresinde faaliyet gösteren (1) İnternet Salonu, (1) Kafe/Kahvehane, (2) Park/Bahçe denetlenmiştir. Okul çevresinde park, bahçe vb. yerlerde (92) şahıs incelenmiş, (1) şahsa yoklama kaçağı olması nedeni ile gerekli tebligat yapılmış, herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.
Trafik yönünden (26) adet araç incelenmiş, (3) motoksiklet sürücüsüne "Kask Takmamak" konusunda toplam (324) TL, (1) motosiklet sürücüsüne "Ehliyetsiz araç kullanmak ve araç sigortası olmamak" konusunda (4.144) TL olmak üzere toplam (4.468) TL idari para cezası uygulanmıştır.

2019.04.09 15:30:28

Yorum Yap