SON DAKİKA

logo

Kepez’den Hayır Duası Alan Merkez

Başkan Hakan Tütüncü, engelli bireylerin ve ailelerinin yaşamlarını güzelleştirmek ve hayata tutunmalarını kolaylaştırmak amacıyla Kepez Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’ni açtıklarını belirterek, “Engelli Koordinasyon Merkezi, 2018’de yapmış olduğumuz en hayırlı işlerden birisidir.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, özel eğitim okullarında görev yapan öğretmenlerle buluştu. 61 Hamsi Tava’nın İşletmecisi İslam Kartal’ın ev sahipliğini yaptığı buluşmaya, Kepez Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Gökmen Güler ile merkezde görev yapan öğretmenler ile Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk katıldı.

Özel öğretmenlere kocaman bir teşekkür
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasında öğretmenlere şöyle seslendi:  “Sizler toplum ve engelli ailelerimiz için özel bir iş yapıyorsunuz. Zaten öğretmenlik çok kutsal bir meslek; öğretmenliğin yanında sizler özel bireylere eğitim vererek hem onların hayatını güzelleştiriyorsunuz hem de bunun yanında ailelerin hayır duasını alarak, onların gönüllerini ihya ediyorsunuz. Özel eğitim okullarında görev yapan öğretmenlerimize, toplumumuz ve şehrimiz adına kocaman bir teşekkür borcumuz var.”

Özel okula özel destek
Kepez Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin ilçeye kazandırılması için özel bir gayret sarf ettiğini anımsatan Başkan Tütüncü: “Özel öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim almaları için her zaman merkezin yanı başında olduk. Bu merkez, diğer okullara göre çok daha özel ve bizim önemsediğimiz bir okul. Belediye olarak da okulumuza her türlü desteği ve katkıyı verdik, vermeye de devam edeceğiz.” diye konuştu.

2018’de yaptığımız en hayırlı iş!
Tütüncü, belediye olarak engelli bireylerin ve ailelerinin yanında olmaya önem verdiklerinin altını çizerek, şunları kaydetti: “Engellilerin sosyal yaşama dâhil olmaları, şehri yaşamaları ve şehirde yaşadıklarını hissetmeleri çok önemli bir husus. Bunun yanında engelli bireylerin ailelerine de farklı bir ortamı sağlamak da önemli. Bu nokta da Kepez Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’ni açtık. Engelli Koordinasyon Merkezi, 2018’de yapmış olduğumuz en hayırlı işlerden birisidir. Engelli bireyler ve ailelerine yönelik birçok sosyal projeyi hayata geçirmiştik. Bu merkez ile engellilere yönelik projelerimizi aynı çatı altında toplayalım ve daha nitelikli bir hizmet üretelim istedik. Bu düşünceden hareketle engelliler koordinasyon merkezimizi açtık.”

Yeni dönemde engellilere daha çok sosyal proje
Kepez Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinin, yerel yönetimlerde bir ilk olduğuna işaret eden Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Engelli koordinasyon merkezimiz, birçok etkinlik yaptı. Kepez Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile de iki tane özel program yaptık. Bu programlarda öğrencilerimizin ve ailelerinin mutluluğunu ve sevincini görünce ne kadar doğru bir iş yaptığımızı anladık. Yeni hedeflerimiz arasında en önemli çalışma alanımız, engellilerin sosyal hayata adapte olmalarını sonuçlayacak nitelikli projeleri hayata geçirmek olacak. Bunu da engelli koordinasyon merkezi aracılığıyla yapacağız. İstiyoruz ki, engelli bireyler topluma daha güçlü bir şekilde kazandırılsın. İstiyoruz ki, engelli kardeşlerimiz hayata daha sağlam tutunsun. Bunlar bizim için çok önemli öncelikler. Engelli ailelerin de nefes alabileceği sosyal ortamları üretmek ve onları da o sosyal ortam içerisinde hayat ile farklı şekilde buluşturabilmek temel hedeflerimiz arasında.  Önümüzdeki dönem engelli bireyler ve ailelerinin hayata tutunmalarına dönük çok güzel sosyal projeleri hayata geçireceğiz. Engelli kardeşlerimiz bizler için çok önemli. Onlar için çok güzel hayaller kurmaya ve o hayalleri birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

 

 

2018.12.30 11:23:44

Yorum Yap