SON DAKİKA

logo

Başkan Uysal, ‘Eksilmeyen heyecanımızla çalışmalarımız devam edecek’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yılın son ‘Muhtarlar Meclisi’ toplantısında “Çok büyük oranda verdiğimiz sözleri gerçekleştirmenin huzuru ve onuru içindeyim. Antalya’mızı, Muratpaşa’mızı çok güzel bir noktaya getirdik ve hiç eksilmeyen heyecanımızla çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Muratpaşa’da 56 mahalle muhtarının doğal üyesi olduğu Muhtarlar Meclisi, yılın son toplantısı için biraraya geldi.

Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Uysal, 5 yıl önce “Muhtarlarımız çok rahat edecek” sözünün vererek göreve başladığını hatırlattı. Bunu Murtpaşa’da gerçekleştirdiklerini yapısal ve yönetimsel reformlarla sağladıklarını belirten Başkan Uysal,“Çok büyük oranda verdiğimiz sözleri gerçekleştirmeninhuzuru ve onuru içindeyim. Antalya’mızı, Muratpaşa’mızı çok güzel bir noktaya getirdik” dedi.

Bu çalışma dönemi içinde Muratpaşa’nın cadde ve sokaklarında çok geniş çaplı bir yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini, 4 bin civarında çöp konteynerlerinin yer altına alındığını, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri, Türkan Şoray Kültür Merkezi ve Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi gibi önemli yapıların yine bu dönemde kente kazandırıldığını kaydeden Başkan Uysal, “Her kuruşumuzu toplumuza harcadık” dedi.

Muratpaşa’da asla mahalleler arasında bir ayrımcılık gütmediklerini, “Yaratılanı yaratandan ötürü seven” bir anlayışla hizmet ürettiklerini belirten Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Türkiye, kamu hizmetlerini torpilsiz, hiçbir ayrım yapmadan dağıtabilir. Barışçı bir toplumsal bir doku kurabilir. Türkiye buseviyeye muhakkak gelecektir. Birbirimize yan bakmadan, hor görmeden yaşayabiliriz. İşte biz Muratpaşa’da bunun örneğini oluşturuyoruz. Muratpaşa’mızdaTürkiye’miz için ideal olabilecek, kamu kaynaklarının her kuruşuna özenen, üreten, buluş yapan, ki 7 patentimiz var, ve bunları insanlara eşit dağıtan, bütün insanları seven sayan bir düzen kurduk. Buna verdiğimiz destek dolayısıyla siz muhtarlarımıza ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de kimseyi yok saymadan, kimsenin üzüntüsü üzerine mutluluk inşa etmeden ve hiç eksilmeyen heyecanımızla çalışmalarımız devam edecek.”

BAŞKANLARDAN KUTLAMA

Muratpaşa Belediyesi’nde yılın son Muhtarlar Meclisi toplantısı, muhtarların konuşmalarıyla devam etti. Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, “Yorulmadan gece gündüz çalıştığınızın canlı şahidi biz muhtarlarız. 5 yıl hep beraberdik. 5 yıl daha hep birlikteyiz” dedi. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz ise Muratpaşa’nın 56 mahallesinin bu dönemde eşit hizmete ulaştığını belirterek “56 mahalleye hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum” dedi. Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ise Muhtarlar Meclisi gibi bir oluşumun Türkiye’nin başka belediyesinde bir örneğini bulunmadığını belirterek, çalışmaları dolayısıyla Başkan Uysal’a teşekkür etti.

MUHTARLARDAN BAŞKAN UYSAL’A DESTEK

Muratpaşa’da 5 yıllık hizmet dönemini değerlendirmek üzere söz alan muhtarlardan Fener Muhtarı Mehmet Çakır, “Semt pazarımız da sizler sayesinde kuruldu. Vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaleiçi bölgesinden Tuzcular Muhtarı Mehmet Erdoğan ise Antalya’nın eski kent merkezi Kaleiçi’nin en üst düzeyde hizmete bu dönemde ulaştığını söyledi.

Yeşildere Muhtarı Kemal Genbeş ise Zeytinköy olarak da bilinen mahallesinde bu dönemde harikalar yaratıldığını belirterek “İstediğimiz anda neyse,neye ihtiyacımız varsa yerine getirildi” dedi.

Kırcami bölgesindenGüzeloluk Muhtarı İzzet Ak, Başkan Uysal’ın muhtarlarının yanında her daim dimdik durduğunu belirterek, “Kırcami için çok ciddi çabalar gösterdiniz ama iptal oldu. İnşallah mahkemeden geri dönecektir. Biz seni seviyoruz” dedi.

Muratpaşa Muhtarlar Meclisi’nin Korkuteli’den konuğu Küçüklü Muhtarı Ünal Duman, mahallesininMuratpaşa’dan 6-7 mahallenin yaylası durumunda olduğunu belirterek “Sayın Uysal, bize de el uzattı. Sizler ne kadar şanslısınız ki böyle bir başkanla birlikte yol yürüyorsunuz” dedi.

 

2018.12.27 12:55:43

Yorum Yap