SON DAKİKA

logo

BAŞKAN YÜCEL’DEN YAYLA YOLU UYARISI

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, akşam saatlerinde kent için iki kritik hava tahmini uyarısı yaptı. Birinci uyarıya göre salı günü öğlen saatlerinde zaman zaman fırtınaya dönüşecek kuvvetli rüzgar bekleniyor. İkinci uyarı ise aşırı yağışlarla ilgili geldi.

BİRİNCİ UYARI:

"Yapılan son tahmin ve meteorolojik değerlendirmelere göre rüzgarın; 25.12.2018 Salı günü öğle saatlerinden sonra Antalya genelinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

İKİNCİ UYARI:

"25.12.2018 (Salı) günü Antalya il genelinde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların öğleden sonra etkisini artırarak Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki, Gündoğmuş İlçelerinde 26.12.2018 (Çarşamba) sabah saatlerine kadar aralıklarla çok kuvvetli (51-75mm) olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

BAŞKAN YÜCEL’DEN YAYLA YOLU UYARISI

Öte yandan Alanya yayları için bir uyarıda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’den geldi. Alanya’nın yüksek kesimlerinde devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yayla yollarının kullanılması can ve mal güvenliği açışından risk taşıyor. Vatandaşları yayla yollarını kullanmamaları konusunda uyaran Başkan Yücel, “ Bu mevsimde gerek gezi gerekse piknik için gidilen yaylalarda bazen kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımız mahsur kalıyor. Geri dönüşlerin risk taşıdığı bu tür gezilerden vatandaşlarımızın bu mevsimde uzak durmaları gerekiyor. Çünkü yüksek yaylalarımızın büyük çoğunluğu şu an ulaşıma kapalı” dedi.

Hafta sonu Göbelde mahsur kalan vatandaşlar Belediye ekipleri tarafından kurtarılmıştı.

2018.12.25 10:39:52

Yorum Yap