SON DAKİKA

logo

Başarımızın Arkasında Genç Fikirler Var

Gençlerle bir araya gelmekten ve onların fikirleriyle beslenmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Ortaya koyduğumuz pek çok başarı varsa emin olun bu başarıların arkasında genç fikirler var.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, davet üzerine Döşemealtı ilçesinde bulunan Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi.
Gençlik buluşması kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Hakan Tütüncü, okulun konferans salonunda öğrencilerle sohbet etti ve sorularını cevaplandırdı. Samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, “Liselere gidiyoruz, gençlerle sohbet ediyoruz. Bu kapsamda da bu okula davet edildim.  Gençlerin düşüncüleri, fikirleri benim için kıymetlidir. Gençler her şey ile ilgili düşüncelerini bize aktarabilir.” dedi.

“Bize sunulmayan imkanları gençlere sunuyoruz”
Öğrencilik yıllarında şehri yönetenlere fikirlerini anlatamadıklarını aktaran Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Öğrencilik yıllarımızda ülkeyle, şehirle ilgili görüşlerimiz önemsensin, kıymet görsün isterdik. Şehirle ve ülkeyle ilgili düşüncelerimizi, şehri yönetenlere anlatmak istediğimizde, bizi anlayan birilerini aradığımızda bu yöneticileri bulmak mümkün olmuyordu. Şehrin belediye başkanıyla konuşmak, şehri idare edenlerle bir araya gelmek; hayalini kuramayacağımız şeylerdi. Ama şimdi biz belediye başkanlığımızda öğrencilik yıllarımızda bize sunulmayan imkânları gençlerimize sunalım istiyoruz. O sebeple kapımız da, gönlümüzde gençlere açık.”

“Gençlerin fikirlerini Kepez için ürüne dönüştürüyoruz
“Gençlerle aramıza hiçbir mesafe koymadık, koymayacağız.” diyen Tütüncü, şunları kaydetti:  “Çünkü gençlerin fikirleri önemli; akıllı idareciler, genç fikirlerle beslenmesini bilen idarecilerdir. Gençlerin dünyasıyla idarenin arasında farklı bir diyalog kapısını açık tutmasını bilen yönetici akıllıdır. Neden? Çünkü her gün yapılanan bir dünya var. Gençlerin fikirleri taze fikirler. Yeni dünyanın fikirleri, daha modern fikirler. Bu iki fikri, tecrübeyle harmanlayarak ortaya bir ürün ortaya koymak önemli. Bundan dolayı gençlerle bir araya gelmekten, genç fikirle beslenmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bugün idare olarak ortaya koyduğumuz pek çok başarı varsa emin olun bu başarıların arkasında genç fikirler var. Genç fikirleri, tecrübeyle harmanlayarak şehir için bir ürüne dönüştürdük. Gençlere önem veriyoruz. Gençlerin fikirleri bizim için çok değerli ve gençlerle bir araya geldiğimiz ortamlarda da konuşup gitmek yerine onlarla karşılıklı sohbet etmeyi çok önemli bir yöntem olarak kabul ediyoruz.”

Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını, “İmam hatip öğrencisi olmak çok büyük şans, güzellik ve fırsattır.  Ben de bir imam hatip öğrencisiyim.  İmam hatip, her zaman yakamda taşıdığım bir şeref madalyası olmuştur.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Gençlik Buluşmasına Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya da katıldı.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ftp.kepez-bld.gov.tr/

 

 

 

2018.12.21 11:35:03

Yorum Yap