SON DAKİKA

logo

ANTALYA DOB’DAN “FINDIKKIRAN” İLE YENİ YIL HEDİYESİ

Yeni yıl kutlamaları ile özdeşleşmiş ve Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde kapalı gişe sahnelenen “Fındıkkıran” balesi 13 Aralık Perşembe saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

Çaykovski’nin bestelediği son bale olan eserin reji ve koreografisi Mehmet Balkan’a ait. Türkiye’nin en başarılı orkestraları arasında gösterilen Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan yönetiyor. Lale Balkan’ın sahne yönetmeni olduğu eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Aydan Çınar ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor.

 Ödüllü misafir sanatçılar

 İki perdelik eserde, Kasım ayında Rusya’da düzenlenen ‘Grand Prix of Siberia’ bale yarışmasının Büyükler kategorisinde üçüncü olan Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin genç dansçılarından Sultan Menteşe “Şeker Perisi” rolünde, 2015’te İtalya’nın Spoleto şehrinde düzenlenen Uluslararası Spoleto Bale Yarışması’nda altın madalya kazanan Ankara Devlet Opera ve Balesi dansçısı İlhan Durgut ise “Şeker Prens” rolünde sahne alırken, Bengü Altunkaş “Clara” rolünü, Esra Taner “İyilik Perisi” rolünü, Evren İskender “Drosselmeyer” rolünü, Tolga Burçak “Fındıkkıran Prens” rolünü, Burak Özbek “Çiçek Valsi Prens” rolünü, Umut Çaltekin “Fındıkkıran” ve “Clara’nın Erkek Arkadaşı” rollerini ve Cenk Şahinalp “Kral Fare” rolünü canlandıracak.

 Fiyatları 10, 30 ve 40 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com  internet adresinden de temin edilebilir.

 

2018.12.12 10:46:48

Yorum Yap