SON DAKİKA

logo

Antalya'dan Suriye'ye Anlamlı Yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği işbirliğiyle hazırlanan 2 TIR dolusu gıda ve ihtiyaç malzemesi, Azez’deki yetim çocuklara ulaştırılmak üzere Suriye’ye doğru yola çıktı.

Yardım TIR’ları için Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Hayrat İnsani Yardım Derneği Temsilcisi Süreyya Saltık, STK temsilcileri ile vatandaşların katıldığı uğurlama töreninde Suriye’de yaşanan katliam kınanarak, zorda kalan ve hayatını kaybeden Müslümanlar için dualar okundu.

Mazlumların yanında olacağız

TIR’ları uğurlama programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, dünyanın hangi köşesinde bir mazlum varsa onların yanında Türkiye Cumhuriyeti, dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile vakıf ve derneklerin olduğunu söyledi. Son dönemde bu konuda toplumsal duyarlılığın arttığını ifade eden Türel, "Bizler ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diye buyrulan inancın temsilcileriyiz. Bugün Suriye’de zalimin zulmü altında ezilen mazlumlara sahip çıkmalıyız. En küçük yardımın bile olması bizim için kelimelerle ifade edilemeyecek kadar anlamlı ve önemlidir. Bundan sonra da mazlumların yanında olacağız" diye konuştu.

Dualarla uğurlandı

Dernek temsilcisi Süreyya Saltık, "Savaşlarda en büyük sıkıntıyı yetim çocukların çektiğini biliyoruz. Dernek olarak Azez’de bulunan 100’ün üzerinde yetimhanedeki çocuklarımız için hayırsever Antalya halkının destekleri ile iki TIR hazırladık. Yardım TIR’ı içinde yatak, battaniye, baza ve gıda yardımları var. Gücümüzün yettiği yere kadar ulaşmak hedefimizdir" dedi. Program sonrası Antalya Müftüsü Osman Artan’ın dua merasimi gerçekleştirildi. Dua merasimine Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de eşlik etti. Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Artan’ın ettiği dua eşliğinde TIR’lar Suriye sınır kapısına doğru yola çıktı.

2018.12.12 09:55:07

Yorum Yap