SON DAKİKA

logo

AKSU BELEDİYESİNDEN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİM SEMİNERİ

Aksu Belediyesinin “Atık Yönetim Planı” çerçevesinde; Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Çalkaya 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine Geri Dönüşüm Çalışması Eğitim Semineri verildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğünden Çevre Teknikeri Zeynep Demirel tarafından verilen Geri Dönüşüm Eğitim Çalışmaları Seminerinin Aksu Belediyesinin “Atık Yönetim Planı” çerçevesinde yürütülen faaliyetlerine destek vermek ve öğrencilere çevre bilincini aşılamak amacı ile düzenlendiği açıklandı.

Eğitim seminerinde; atık elektrikli ve elektronik eşyalarla, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar anlatılarak, doğaya zararlı atıkların ayrı ayrı toplanması ve geri dönüşüme gönderilmesiyle hem çevre kirliliğinin önlendiği hem de doğal kaynakların korunduğu belirtildi.

Atıkların geri dönüşüm sayesinde yeniden kullanıma kazandırılmasının ülke ekonomisine sağladığı katkılardan da söz edilen eğitim seminerine öğrencileryoğun ilgi gösterdi.Çevre bilincinin küçük yaşlarda oluşturulması amacı ile düzenlenen eğitim seminerlerinin, ilçede bulunan diğer okullarda da devam edeceği açıklandı.

                                                                             Aksu Belediyesi Basın Servisi

2018.12.07 09:46:18

Yorum Yap