SON DAKİKA

logo

Akvaryumda Stres Attılar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine motivasyon gezileri düzenlemeye devam ediyor. Konyaaltı, Aksu ve Serik’ten gelen yaklaşık 600 öğrenci, Dünyanın en büyük tünel akvaryumunu gezdi. Başkan Menderes Türelde öğrencileri bu renkli gezide yalnız bırakmadı.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, öğrencilerin zorlu üniversite sınavı sürecinde motivasyonlarını yükseltmek için anlamlı etkinlikler düzenliyor. Konyaaltı, Serik ve Konyaaltı ilçesinden yaklaşık 600 lise son sınıf öğrencisi Antalya Akvaryumda unutulmaz bir gün yaşadı. Su altının büyüyü dünyasını ilgiyle inceleyen öğrenciler, sınav stresinden uzak dolu dolu bir gün geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de gezide öğrencileri yalnız bırakmayarak, heyecanlarına ortak oldu.

Öğrencilere seslenen Türel, öğrencilere iyi bir planlama yapmaları öğüdünü vererek; “Bir taraftan derslerinize çok yoğun çalışıyorken bir taraftan da sosyal yaşamınıza da zaman ayırmanız gerekir. Derslerinizdeki motivasyonunuz ve başarınız artsın diye sizlere böyle programlar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çok çalışın

Başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğine vurgu yapan Türel, “Şunu unutmayın ki lise yıllarımda biri bana belediye başkanı olacaksın dese, inanmazdım aklımın ucundan da geçmezdi. Ama çalışınca, gayret edince her şey oluyor. İnşallah sizin içinizden de belediye başkanları, büyük devlet adamları çıkacaktır. Hepinize başarılar diliyorum. Ailelerinize, okuldaki arkadaşlarınıza benden selam götürün. Ben de bu vesile ile sizleri görmekten dolayı çok mutlu oldum” diye konuştu.

Öğrencilerden Başkan Türel’e teşekkür

Serik’ten geziye katılan lise son sınıf öğrencileri, Hüsniye Yoldaş ve Edibe Gül Yalçın etkinlikte çok güzel vakit geçirdiklerini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Edibe Gül Yalçın, “Başkanımız Menderes Türel çok güzel düşünerek bizlere böylesi güzel faaliyetleri yapabileceğimiz bir etkinlik düzenlemiş. Daha önce hiç bir Belediye Başkanı öğrenciye yönelik böyle güzel etkinlikler yapmamıştı. Bizlerin motivasyonunu arttırıcı bir gezi oldu bu çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Biraz soluk aldık

Aksu Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Okutan ise “Bu aktivite bizlerin biraz soluk almasına vesile oldu. Bizi düşünen Başkanımız Menderes Türel’e teşekkür ediyorum. Burada daha önce hiç görmediğim birçok değişik balık türünü bir arada gördüm burada olmaktan çok mutluyum” dedi.

Türkiye güzel Antalya çok güzel

Öte yandan 12’inci sınıf öğrencisi Doğukan Erolda, Antalya Büyükşehir Belediyesinin ‘Türkiye Güzel Antalya Çok Güzel’ sloganına ek olarak teşekkürler Menderes Türel diyerek,şunları söyledi:“ Akvaryuma ilk defa geldim ve bunu Menderes Türel’e borçluyuz. Burada değişik türde birçok balık cinsi gördüm. Bizlere bu imkânın tanındığı için hem şahsım adına hem de okulum adına çok teşekkür ediyorum. Böyle bir organizasyona tekrardan gelmek isterim. Son olarak şunu söylemek istiyorum,  ‘Türkiye güzel Antalya çok güzel, teşekkürler Menderes Türel.”  

 

2018.12.05 13:39:56

Yorum Yap